КУП СРБИЈЕ: Звезда последњи учесник полуфинала! Црвено-бели савладали Радник (ВИДЕО)

13.03.2019. 18:39
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Гости из Сурдулице касно дошли до гола.

Црвена звезда је последњи полуфиналиста Купа Србије. Фудбалери црвено-белих су у четвртфиналном окршају на домаћем терену савладали сурдулички Радник резултатом 2:1, а голове су постигли Мирко Иванић у 17. и Ел Фарду Бен у 44. минуту утакмице за домаћи тим, а утешни погодак за госте постигао је Игор Златановић са беле тачке у судијској надокнади меча.

ОСТАЈЕ ДУГО У ЗВЕЗДИ: Марин потписао нови уговор и најавио Лигу шампиона!

ПРШТАЛО ЈЕ НА ТЕЛЕОПТИКУ: Звезда славила у Вечитом дербију омладинаца (ВИДЕО ФОТО)

Црвено-бели су се тако придружили Партизану, Радничком и Младости који су раније данас обезбедили пласман међу четири најбоља тима најмасовнијег клупског такмичења у држави.

Дешавања са утакмице на стадиону "Рајко Митић" из минута у минут можете пратити на сајту Србија Данас.

КРАЈ!
Црвена звезда је у полуфиналу.
90 1. минут:
ГОЛ 2:1! Игор Златановић је био сигуран. Офанзивни везиста Сурдуличана је послао лопту у једну а Борјана у другу страну.
90. минут:
Пенал за Радник! Милош Вулић је фаулирао Предрага Ђорђевића и судија Бојан Николић је показао на белу тачку.
85. минут:
Фудбалери Црвене звезде имају иницијативу, али без конкретних прилика за гол.
78. минут:
Умртвили су темпо игре домаћи фудбалери, а последњу измену је направио Владан Милојевић који је на терен послао младог Дејана Јовељића уместо Милана Павкова.
67. минут:
Владан Милојевић је дао прилику Милошу Вулићу који је управо заменио Мирка Иванића.
64. минут:
Последњу измену је направио Милан Милановић, Предраг Ђорђевић је заменио Бојана Бојића.
61. минут:
Феноменалан шут Иванића и још боља одбрана Лекића. Доскорашњи играч БАТЕ-а је опалио по лопти са дистанце и она је лелујала, а голман Радника је некако успео ногом да интервенише. Ово се не виђа често.
59. минут:
Нова шанса за Црвену звезду. Лоренцо Ебисилио је ушао у шеснаестерац са леве стране и шутирао, али је Лекић одлично интервенисао и одбио лопту у корнер.
53. минут:
Одличан покушај Милана Павкова са ивице казненог простора. Наместио се снажни нападач, нациљао, али је лопта прохујала тик преко пречке.
46. минут:
Чак три промене су у паузи направили тренери. Владан Милојевић је на терен послао Лоренца Ебисилија уместо Ерика Јирке, док је Милан Милановић у игру убацио Игора Златановића и Душан Стевановић уместо Френсиса Керемеха и Уроша Дамњановића.

ПОЛУВРЕМЕ:
Екипа Црвене звезде заслужено води на полувремену резултатом 2:0.
44. минут:
ГОЛ 2:0! Предност црвено-белих дуплирао је Ел Фарду Бен. Репрезентативац Коморских острва сјајно је извео слободан ударац и голман Радника Милован Лекић није имао шансе.
41. минут:
Први жути картон добио је Урош Дамњановић због опасне игре у дуелу са вељком Симићем.
36. минут:
Играчи Радника су тражили пенал сигнализирајући играње руком Милана Гајића, али судија Николић је остао нем.
35. минут:
Ушао је Бен са десне стране у шеснаестерац и гађао ближи угао, али лопта је прошла поред стативе.
33. минут:
Обрукао се Симић. Јирка га је проиграо феноменално са десне стране, али омалени крилни играч није успео са десет метара да погоди мрежу из сјајне прилике.
27. минут:
Иванић се сјајном финтом ослободио чувара и шутирао са 20-ак метара, али право у Лекића.
17. минут:
ГОЛ 1:0! Мирко Иванић постигао је првенац у црвено-белом дресу. Бен је извео корнер, а репрезентативац Црне Горе је прецизним ударцем главом послао лопту у мрежу.
14. минут:
Шутирао је Ерик Јирка са дистанце, али је лопта завршила високо преко пречке.
12. минут:
Први покушај црвено белих. Центрирао је Бен из слободног ударца, а главом је право у голмана Лекића шутирао Немања Милуновић. Чини се да су Милуновић и Павков засметали један другом.