КУП СРБИЈЕ: Црно-бели прескочили Нишлије! Нови Вечити дерби се игра за осам дана (ВИДЕО)

15.05.2019. 19:46
Rikardo Gomeš, Taras Bondarenko
Рикардо Гомеш, Тарас Бондаренко / Извор: МН Press

Партизан обезбедио пласман у финале.

Фудбалери Партизана обезбедили су пласман у финале Купа Србије после двомеча са Радничким из Ниша. Црно-бели су први меч у Београду решили у своју корист минималним резултатом, а пролаз у финале су обезбедили захваљујући ремију од 1:1 у реваншу на Чаиру. Саша Стојановић је донео предност Нишлијама у 75. минуту, али је само пет минута касније Зоран Тошић поставио коначан резултат.

Финале Купа Србије заказано је за 23. мај када ће се састати Партизан и Црвена звезда.

ПРЕКИДА ОДМОР: Јокановићу стигла НОВА понуда! (ФОТО)

ПОСЛЕ ПРИЗНАТЕ 30. ЗВЕЗДИНЕ ТИТУЛЕ: У Партизану се не мире са ОДЛУКОМ! Њихов следећи ПОТЕЗ изненадиће све!

СПАС ЈЕ У СРБИНУ: Митровић напушта Енглеску, биће главни снајпер за Лигу шампиона!

Дешавања уживо са Чаира можете пратити из минута у минут на порталу Србија Данас.

КРАЈ:
Меч је завршен 1:1, Партизан је у финалу!
90 3. минут:
Дејан Георгијевић је на терену уместо Данила Пантића.
90 1. минут:
саша Илић је добио жути картон због одуговлачења.
90. минут:
Добру шансу је имао Хаскић. Центрирао је Дринчић, али је лопта ипак била превисока, па нападач Радничког није успео лепо да је захвати. Играће се још четири минута.
88. минут:
Другу измену направио је Саво Милошевић. Милан Смиљанић је заменио стрелца гола за Партизан Зорана Тошића.
85. минут:
Жути картон је добио Данило Пантић, а на другој страни Слађан Никодијевић који је лактом ударио Страхињу Павловића.
82. минут:
Саша Илић је на терену уместо Лазара Павловића, док је у екипи Радничког Слађан Никодијевић заменио Ђорђа Црномарковића.
80. минут:
ГОЛ 1:1! Зоран Тошић доноси изједначење.
77. минут:
Црно-бели поново траже пенал. После ударца Милетића главом, лопта је погодила Дринчића, а играчи Партизана су рекламирали играње руком. Ипак, арбитар Лазар Лукић се није огласио.
75. минут:
ГОЛ 1:0! Саша Стојановић донео је предност Нишлијама. Ранђеловић је са десне стране убацио лопту у средину казненог простора, а ту се нашао Стојановић који је матирао Стојковића.
74. минут:
Било је јако опасно по гол Боривоја Ристића. Слободан Урошевић је центрирао са леве стране, али му је лопта прешла преко ноге и умало је завршила у голу Радничког. Ипак, срећом по Нишлије, отишла је у гол аут. У наставку је на терен ушао Петар Петровић уместо имењака Грбића.
72. минут:
Жути картон добио је Александар Тодоровски због повлачења Слободана Урошевића.
68. минут:
Прву измену прави Ненад Лалатовић. Из игре је изашао Тарас Бондаренко, а заманио га је Риота Нома.
65. минут:
Жути картон добио је Немања Милетић због оштрог старта.
58. минут:
Нову шансу имао је Ранђеловић. Убацио је Тодоровски лопту по земљи на пенал, али је она у најгорем могућем тренутку по Ранђеловића одскочила и овај није успео да исконтролише ударац.
51. минут:
Добра шанса за Раднички. Бондаренко је био у солопродору и проиграо је Ранђеловића на левој страни, овај је шутирао, али је Стојковић поново показао свој квалитет.
46. минут:
Почело је друго полувреме, а тренери нису направили ниједну измену.
ПОЛУВРЕМЕ:
Без голова у првих 45 минута на Чаиру.
45. минут:
Остао је Зоран Тошић на трави после једног дуела. На терену је лекарска екипа.
38. минут:
Покушао је Данило Пантић са 20-ак метара, али лопта није ишла у оквир гола.
31. минут:
Овог пута пенал траже гости! У дуелу су били Нермин Хаскић и Страхиња Павловић после слободног ударца, а млади штопер је завршио на земљи.
30. минут:
Први жути картон на мечу добио је Ђорђе Црномарковић, штопер Радничког.
27. минут:
Владимир Стојковић се поиграо са живцима навијача Партизана, јер се упустио у дриблање Нермина Хаскића. Ипак, срећом по црно-беле био је то успешан дриблинг искусног чувара мреже.
26. минут:
Шутирао је Рикардо траљаво са неких 25 метара. Утисак је да би боље по црно-беле било да је проиграо Тошића.
24. минут:
Опалио је Лазар Ранђеловић по лопти из велике удаљености, али је Владимир Стојковић добро интервенисао, па су Нишлије добиле само корнер.
19. минут:
Траже пенал играчи и навијачи Радничког! Центрирао је Тодоровски ка Хаскићу који је после дуела са Милетићем завршио на земљи, али је судија Лазар Лукић остао нем.
17. минут:
После узбудљивог старта меча, играчи су сада знатно опрезнији и игра се у нешто мирнијем ритму.
8. минут:
Први покушај домаће екипе. Центрирао је Тодоровски са десне стране, Хаскић је шутирао главом, али без веће опасности по гол Владимира Стојковића.
5. минут:
Прву шансу на утакмици имао је Партизан. Тошић је са десне стране убацио оштру лопту у срце шеснаестерца, на њу је натрчао Пантић, али је шутирао поред гола.