КУП СРБИЈЕ: Велики преокрет Партизана за пласман у полуфинале (ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА)

05.04.2017. 14:52
Evert
Еверт / Извор: МН Press

Црно-бели међу четири најбоље екипе.

Партизан је први полуфиналиста Купа Србије. Црно-бели су великим преокретом у финишу меча стигли до победе на гостовању Вождовцу 2:1 и тако стигли међу четити најбоље екипе у најмасовнијем такмичењу. Партизан је лоше одиграо у већем делу меча, поготово у првом полувремену, али је на крају успео да стигне до победе и казни велике промашаје играча Вождовца Дејана Георгијевића.

ЧЕФЕРИН САОПШТИО ЛЕПЕ ВЕСТИ: Нема ништа од Суперлиге, свима по милион долара (ФОТО)

СРАМОТА: Застава Хрватске иза Јокићеве главе и парола НИКОЛА ЈЕ ЧЕТНИК! Јокић је "ПО СРПСКИ" запушио уста провокатору! (ФОТО)

Партизан је очајно одиграо прво полувреме, па је Вождован на одмор заслужено отишао са предношћу. Срећковић је у 41. минуту крунисао одличну акцију изабраника Илије Столице

ДА СЕ НАЈЕЖИШ: Одигран несуђени дуел Шапекоенсеа и Атлетика, на трибинама аплаузи, песма и сузе! (ВИДЕО)

НБА ИСТОРИЈА: Расел Вестбрук је урадио нешто за шта се мислило да је НЕМОГУЋЕ (ВИДЕО)

У финишу полувремена Вождовац је могао д адуплира предност, али је Јешић лоше шутирао са ивице шеснаестерца. У другом полувремену Партизан је наставио са јаловом иницијативом, а Вождовац је пропустио две одличне шансе да реши питање победника, обе Дејан Георгијевић, али се момак који је поникао у Партизану обрукао и пропустио велике прилике. Георгијевић је могао да се прослави, али није успео да реши ситуације у којима је једноставно морао да буде прецизан.

НИШТА НИЈЕ СПОРНО: Остојић проговорио о ТРАНСФЕРУ (ФОТО)

НИКОЛИЋ: Најслабија партија Партизана у сезони

Гости су изједначили голом Ђурђевића после индиректног ударца. Судија је оправдано досудио индирект пошто је један играч домаће екипе високо подигао ногу. Ђурђевић је успео да пошаље лопту у мрежу кроз шуму ногу.

ХРВАТ ВЕРУЈЕ НОВАКУ: Ђоковић ће се ЗБОГ ОВОГА вратити на ПРЕСТО (ФОТО)

Партизан је могао до потпуног преокрета и у 88. минуту, али је Косовић лоше шутирао са седам метара, покушао је спољном и промашио цео гол. Преокрет и победу гостима донео је Леонардо голом у 90. минуту.

Куп Србије, четвфинале:

Вождовац – Партизан 1:2

(Срећковић 42 - Ђурђевић 80, Леонардо 90)

Слобода – Чукарички (18)

Војводина – Борац (18)

Црвена звезда – Младост (19)

ВОЖДОВАЦ - ПАРТИЗАН 1:2

СТРЕЛЦИ: Срећковић у 41. за Вождовац, а Ђурђевић у 79. и Леонардо у 90. за Партизан. СТАДИОН: ТЦ Кров, Вождовац. СУДИЈА: Драган Чоловић.

ВОЖДОВАЦ: Поповић, Ћирковић, Путинчанин, Филиповић, Ивковић, Михајлов, Павловић, Петровић, Срећковић (од 74. Дуроњић), Георгијевић, Јешић.

ПАРТИЗАН: Кљајић, Вулићевић, Остојић, Миленковић, Милетић, Евертон, Косовић, Јанковић (од 85. Саша Илић), Леонардо (од 90. Јевтовић), Ђурђевић, Тавамба (од 54. Ђуричковић).