ОРЛОВИ СЕ РАЗЛЕТЕЛИ НА МАРАКАНИ: Србија убедљива против Луксембурга (ВИДЕО)

04.09.2021. 17:13
Fudbalska reprezentacija Srbije
Фудбалска репрезентација Србије / Извор: МН Press

Селекција Драгана Стојковића Пиксија прва у групи А.

Фудбалска репрезентација Србије савладала је у четвртом колу групе А у квалификацијама за Светско првенство селекцију Луксембурга са 4:1 (2:0), остварила трећи тријумф и дошла до првог места у групи испред Португала који такође има 10 бодова, али и лошију гол разлику. Орлови су потпуно надиграли Луксембург и заслужено стигли до победе.

ПОСЛЕ ОСАМ ГОДИНА: Фалкао се вратио у Шпанију (ФОТО)

РОНАЛДО СЕ ОГЛАСИО: Посебна порука за Бруна

ЗВЕЗДА ЛИЦЕНЦИРАЛА ИГРАЧЕ ЗА ЛЕ: Једна промена у саставу

Није Србија калкулисала ниједног тренутка и од старта је напала госте, а Митровић у 15. и Тадић у 19. минуту пропустили су добре прилике, да би у 22. минуту Митровић постигао гол на асистенцију Сергеја Милинковића-Савића. Запретили су гости преко Бареира први пут у 25. минуту, али није било опасности за Рајковића, да би у 29. минуту Митровић имао добру прилику после убвацивања Тадића, али је Морис одбранио. Међутим, голман Луксембурга није могао ништа да уради шест минута касније када је Митровић главом на асистенцију Костића постигао други гол, а Орлови су на полувремену имали предност 2:0.

Гости су први запретили у другом полувремену, а умало су постигли и аутогол у 49. минуту после убацивања Лазовића. Наставила је Србија са нападима, Лукић је промашио из добре позиције у 51. минуту, да би Костићев шут Морис одбранио у 57. минуту. Није било већих узбуђења наредних 20 минута да би у 77. Луксембург смањио преко Тила који је снажним ударцем савладао Рајковића. То је пробудилао Орлове који су кренули да нападају у таласима. Ређале су се шансе Влаховића у 78, Митровића у 79. минут, али није било трећег гола за Србију. Ипак, у 81. минуту није било спаса гостима после ударца главом Миотрвића. Морис је успео да одбрани, али је Шено налетео на лопту и постигао аутогол. У судијској надокнади је Радоњић могао до поготка, али је шутирао са пет метара прек огола, да би у полседњим тренуцима меча Миленковић постигао погодак и ставио тачку на победу Србије.

Фудбалска репрезентација Србије данас од 18 часова дочекује на стадиону ''Рајко Митић'' селекцију Луксембурга у мечу четвртог кола групе А, у оквиру квалификација за Светско првенство у Катару 2022.

Орлови су тренутно на другом месту у групи иза Португала који је успео да савлада Републику Ирску у самој завршници. Португалци имају 10 бодова, а Србија седам и победом би изабраници селектора Драгана Стојковића Пиксија скоро обезбедили макар пласман у бараж.

Србија има статус фаворита против Луксембурга иако данашњи противник добро игра у овим квалификацијама пошто има шест бодова после три кола. Орлови ипак имају статус фаворита против селекције са којом су до сада одиграли два меча и оба пута славили. Селектор Стојковић остао је пред сам меч без Андрије Живковића који је заражен корона вирусом, али на све остале играче рачуна.

90 7. минут
Крај меча.
90 6. минут
4:1!!! Миленковић ставља тачку на победу Србије поготком после асистенције Костића.
90 2. минут
Радоњић је имао фантастичну прилику, лаи је са пет метара шутирао преко гола.
83. минут
Измена у Србији, Јовић је ушао уместо Митровића.
81. минут
3:1!!! Сјајна прилика за Милинковић-Савића, али је шутирао поред гола. Ипак већ у наредном нападу је Митровић је имао нову прилику, шутирао главом, одбранио је Морис, али је Шено налетео на лопшту и постигао аутогол.
79. минут
Још једна прилика за Србију, главом је покушао Митровић, али је Морис на месту.
78. минут
Одмах је Србија имала прилику за гол, али је Влаховић са пет метара био врло непрецизан.
77. минут
2:1!!!Смањио је Луксембург резултат. Тил је са 16 метара снажно шутирао, а Рајковић је био немоћан.
75. минут
Покушао је Синани са 20 метара, али је шутирао високо преко гола.
70. минут
Двострука измена у Србији. Радоњић и Влаховић ушли су уместо Лукића и Лазовића.
57. минут
Костић је покушао све сам, шутирао, али је Морис био сигуран.
51. минут
Саша Лукић је шутирао из добре ситуације, али је лопта отишла преко гола.
49. минут
Умало аутогол Луксембурга после лопте коју је Лазовић упутио у шеснаестерац.
47. минут
Прва прилика за Луксембург, али је лопта отишла поред гола, а полсе корнера није било опасности.
46. минут
Почело је друго полувреме. Једна измена у Луксембургу, Тил је заменио Махмутовића.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

45 3. минут
Напад Луксембурга који је завршен шутем поред гола, а убрзо је завршено и прво полувреме.
35. минут
2:0!!! Дуплирана предност Србије, поново је Митровић стрелац. Костић је одлично асистирао, а нападачу Србије није било тешко да усамљен са пет метара погоди мрежу Луксембурга.
29. минут
Одлично се Тадић снашао у казненом простору и центрирао право на главу Миторвићу чији је ударац завршио право у голмана Луксембурга.
25. минут
Први покушај Луксембруга, Бареиро је шутирао слабо са 20-ак метара.
22. минут
1:0!!! Води Србија, стрелац је Митровић. Одличну акцију Србије нападача Оролова је крунисао голом на асистенцију Милинковић-Савића.
19. минут
Тадић је имао добру прилику искоса са 13 метара, али је голман Луксембурга Морис одлично реаговао.
15. минут
Митровић је имао добру прилику после убацивања Костића, али није био прецизан његов покушај главом.
7. минут
Србија од старта притиска Луксембург, али за сада нема прилика. Тадић је покушао да са скоро 40 метара изненади истрчалог голмана гостију, али није био прецизан.