КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЕП: Драма у Осијеку, Хрвати играли меч БИТИ ИЛИ НЕ БИТИ! Исланд и Албанија за НАДУ (ФОТО)

08.06.2019. 16:58
Hrvatska - Vels
Хрватска - Велс / Извор: Профимедиа

Важне утакмице у борби за континентални шампионат.

Фудбалери Хрватске и Исланда остварили су важне победе у квалификацијама за Европском првенству. Хрватска је савладала Велс са 2:1 (1:0) и уписала прва три бода у својој групи Е. Коцкасти су водили 2:0, али су примили изненађујући погодак, који је унео неизвесност у саму завршницу сусрета.

Исланд је савладао Албанце, минималним резултатом, а једини гол виђен је средином првог дела.

НАЈТЕЖИ ПОРАЗ У КАРИЈЕРИ: Утучени Душан Тадић ОТКРИО на кога је ЉУТ после БЛАМАЖЕ у Лавову

ДЕЛИЈЕ У ТРАНСУ: Звезда довела БРУТАЛНО појачање! (ВИДЕО)

ПОСЛЕ ОТКАЗА ЗБОГ ТАКОЗВАНОГ КОСОВА: Тумбаковић се ВРАЋА у Србију и преузима ОВАЈ клуб

Хрватска је на стадиону "Градски врт" у Осијеку играла веома важан меч, обзиром на стартни пораз у Мађарској. Хрвати су повели у 17. минуту, после аутогола Лоренса. Перишић је дуплирао предност у 48, али је примљен гол 15-ак минута пре краја завршницу учинио драматичном. Велс је имао пар одличних шанси, преко Вилсона и Бејла, али је голман Хрватске Ливаковић спречио изједначење.

Исланд је једини гол на мечу постигао у 22. минуту преко Гудмунсона. После тога, Викинзи су се углавном бранили и чекали своју шансу из контранапада, док репрезентативци Албаније нису имали довољно умећа да са Острва донесу макар бод. Исланд се овом победом изједначио са Турском и француском на челу групе Х, али поменуте селекције играју свој дуел трећег кола вечерас од 20:45 на "Торку Арени".

Квалификације за Европско првенство настављају се поподне и вечерас, када су од 18 и 20:45 часова на програму још 11 мечева.

Погледајте како изгледа Неда Луковић, девојка фудбалера Партизана Немање Р. Милетића