КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЕП: Голеада Руса, Финци скоро отписали Босанце, Мађари до бодова у Азербејџану (ФОТО)

08.06.2019. 21:00
Fudbalska reprezentacija Mađarske
Фудбалска репрезентација Мађарске / Извор: Реутерс

Ситуација у групама сада мало јаснија.

У утакмицама из другог суботњег термина, најзанимљивије је било у Тампереу где је Финска дочекала селекцију Босне и Херцеговине и победила са 2:0. Домаћин је успео да стигне до тријумфа захваљујући Тему Пукију који је био двоструки стрелац у 56. и 68. минуту. Овом победом Финска је остала у игри за пласман на Европско првенство, док би селекцију БиХ управо овај пораз и изгубљени бодови могли да коштају пласмана на ЕП.

Важне бодове освојила је после преокрета Северна Ирска у гостима против Естоније тријумфовавши са 2:1. Домаћин је повео у првом полувремену преко Васиљева у 25. минуту, док су Ирци преокренули преко Вашингтона и Магениса у 77. и 80. минуту.

Мађари су после Хрватске савладали и Азербејџан са 3:1 и стигли до прве позиције у групи. Орбан је довео Мађаре увођство у 18. минуту, док је у 50. дуплирао предност. Мадатов је смањио на 2:1 у 69. минуту, да би два минута касније коначни резултат поставио Холман.

Најефикаснији меч дана одигран је у Русији где је домаћин до врха напунио мређу Сан Марина и победио са 9:0. Четвороструки стрелац био је Артјом Џуба који је чак промашио и пенал.