КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЕП: Италијани се пробудили! Шпанци ДЕМОЛИРАЛИ Кипар - Македонци поново славили

12.09.2023. 22:55
Fudbalska reprezentacija Španije
Фудбалска репрезентација Шпаније / Извор: Профимедиа

Све постаје занимљивије...

Ове вечери су одигране преостале утакмице квалификација за Европско првенство у фудбалу које се одржава наредне године у Немачкој.

СРУШЕНА ПРВА ПРЕПРЕКА: Орлићи лако са Азербејџаном на старту квалификација за ЕУРО!

ПОТРЕС У СВЕТУ ФУДБАЛА: Барселона купује Халанда и плаћа превисоку клаузулу!

ЕКСПРЕСНА ОДЛУКА: Гатузо мења Блана у Лиону

Шпанија није имала никаквих проблема против Кипра. Опоравили су се у потпуности од оног пораза од Шкотске, па су после Грузије, савладали и Кипар.

Данас у Гранади чак 6:0 (2:0).

Голове су редом постизали Гави, Мерино, Хоселу, Феран Торес, Баена и поново Феран Торес.

Норвежани су остали у трци за Европским првенством пошто су савладали Грузију на свом терену головима својих најбољих играча, Ерлинга Халанда и Мартина Одегарда који су погађали у 25. и 33. минуту утакмице.

Нуса је био асистент у оба случаја.

Грузија је само у надокнади успела да савлада противничког голмана, утешни гол за 2:1 постигао је Зивзивадзе.

Италијани се буде.

После оног ремија у Македонији која им је дошла главе у претходном периоду, данас су коначно победили и то директног ривала за пласман на ЕУРО.

Украјинци су савладани на "Сан Сиру" резултатом 2:1.

Фратези је погодио у 12. минуту утакмице, да би исти играч погодио за 2:0 у 29. минуту.

Коначних 2:1 поставља Јармоленко у 41. минуту.

У другом мечу, нови добар резултат Северне Македоније, они су савладали Малту резултатом 0:2 на гостовању.

Стрелци су били Елмас у 5. минуту и Манев у 41.

Фудбалери Белгије убедљиво су савладали Естонију 5:0 (2:0) у квалификацијама за Европско првенство 2024. године у Немачкој.

Белгијанци су до нове победе у групи Ф стигли већ после 45 минута игре, када су имали 2:0.

Вертонгене је био прецизан у 4. минуту, Тросар је на 2:0 повећао у 18, а тачку на меч ставио је Лукаку са два гола у 56. и 58. минуту сусрета.

Убедљива је била и репрезенатција Аустрије, која је без великих проблема савладала Шведску са 3:.

Михаел Греогорич је обезебдио почетно вођство у 53. минуту, а четири минута касније Марко Арнаутовић је дуплирао предност.

Исти играч у 69. минуту постигао је други погодак, док је Емил Холм поставио је коначан резултат у 90. минуту.

Белгија је водећа у групи Ф са 13 бодова, колико има и Аустрија на другом месту. Следе Шведска са шест и Азербејџан и Естонија са по једним бодом.