КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЕП: Кадеткиње Србије доминатно до елитне рунде

25.10.2018. 20:39
Ženska kadetska fudbalska reprezentacija Srbije
Женска кадетска фудбалска репрезентација Србије / Извор: Фото: ФСС

Албанија савладана са 8:0.

После недавног пласмана женске омладинске репрезентације Србије у други, завршни круг квалификација, успех је остварила и кадетска селекција. Девојке које са клупе предводи селектор Драгиша Зечевић савладале су Албанију 8:0 и тако, после уводне победе против Велса (4:0), супериорно избориле пласман у наредну рунду квалификација за одлазак на Европско првенство чији ће домаћин бити Бугарска од 5. до 17. маја 2019.

ЗВЕЗДУ ЗАДЕСИО ВЕЛИКИ МАЛЕР: Повредио се Боаћи! (ФОТО)

БАШ НЕМА СРЕЋЕ: Стеван Јоветић се суочио са новим проблемом... (ФОТО)

Од првог минута меча било је јасно да су наше девојке много талентованије, конкретније и спретније, а увод у веома убедљиву победу најавила је Крстина Тансковћ. Већ после 20 минута игре и реализације Еме Петровић, односно Анастасије Ћирић није се постављало питање коначног победника, а селектор Драгиша Зечевић искористио је прилику да изврши неколико измена и тако задржи висок ниво игре у наставку утакмице.

УЛТИМАТУМ: Партизан до сутра мора ОВОМ ЧОВЕКУ да исплати 250.000 евра. Иначе... (ФОТО)

На крају убедљивих 8:0 и радост девојака које сада чекају ривале за Елит рунду квалификација. У последњем трећем колу Групе 7 квалификација Србија игра 28.октобра од 14 часова против Републике Ирске која је данас играла са Велсом 0:0. Пласману у елит рунду квалификација, поред Србије, близу је и Република Ирска. Србија је играла у саставу Шипетић, Андрић,  Маговчевић, Денда, Марјановић, Е.Петровић, Гајдобрански, Чавић, Танасковић, Ћирић, Стевановић, а са клупе су ушле Васовић, Савић, Бероња и Хост.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.