КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЕП: Литванци у судијској надокнади спасили бод против Црне Горе

07.09.2023. 20:43
Fudbalska reprezentacija Crne Gore
Фудбалска репрезентација Црне Горе / Извор: Профимедиа

Соколови практично остали без шансе за пласман на континентални шампионат.

Репрезентације Литваније и Црне Горе одиграле су нерешено 2:2 (0:0) у петом колу групе Г, у квалификацијама за Европско првенство чији је домаћни Немачка. Овај резултат одговара Србији и Мађарској које вечерас играју у Београду дерби групе и вероватно ће заузети прве две позиције у групи.

КЛАДИОНИЧАРСКИ САН: У једном дану узео 700.000 ЕВРА у Mozzartu - и то КАКО!

”ОРЛИЋИ” ПРЕГАЗИЛИ МАЂАРЕ: Сјајна увертира за меч сениорске репрезентације!

ДРАКОНСКА КАЗНА: Краљ шест месеци ван фудбала, Партизана плаћа милион динара

У првом полувремену није било много узбуђена и публика у Каунасу није имала много тога да види. У наставку је Црна Гора преузела инцицијативу уласком Јоветића и Цамаја, Крстовићу је ВАР поништио гол у 57. минуту, али је домаћин први стигао до гола. У 71. минуту Чернић је послао лопту Паулаускасу, штопер Томашевић је направио велики кикс, а Паулаускас поклон претворио у гол.

Нису после гола Црногорци престали са нападима после примљеног гола и стигли су до изједначења у 78. минуту када је Крстовић ухватио волеј после убацивања Марушића. Напала је Црна Гора свим силама и у 89. минуту је стигла до вођства. После корнера који је извео Цамај, Савић је постигао гол на асистенцију Јоветића. Чинило се да ће Црногорци из Каунаса донети сва три бода, али је дубоко у судијској надокнади Чернич погодио за изједначење и практично угасио наде Црној Гори да може до Европског првенства.