ТРИЈУМФ СРБИЈЕ У ЛУКСЕМБУРГУ: Прва победа Тумбаковића на клупи Орлова (ВИДЕО)

10.09.2019. 20:15 17:13
Fudbalska reprezentacija Srbije
Фудбалска репрезентација Србије / Извор: Реутерс

Три бода за нашу репрезентацију.

Фудбалска репрезентација Србије славила је на гостовању Луксембургу резултатом 3:1 у утакмици квалификација за Европско првенство 2020. године. Орлове је у вођство довео Александар Митровић у завршници првог полувремена, а предност је удвостручио Немања Радоњић у десетом минуту наставка. Наду домаћој селекцији је вратио Давид Турпел, а коначан резултат је поставио Митровић другим голом на мечу.

Тријумф у Луксембургу је први за Љубишу Тумбаковића на клупи Орлова, после почетног пораза од Португалије.

СЈАЈАН ПОТЕЗ СРПСКЕ КЛАДИОНИЦЕ! Ако сте се кладили на плаве, ИАКО СУ ИЗГУБИЛИ, трк у Меридиан по новац

МАЧВАН НИЈЕ МОГАО ДА ПРЕЋУТИ: ЕВО шта је Милан објавио на ТВИТЕРУ! (ФОТО)

СКАНДАЛ НА РТС: Док цела Србија плаче за поразом кошаркаша, они објавили ПОБЕДУ (ФОТО)

Дешавања из Луксембурга можете пратити уживо из минута у минут на порталу Србија Данас.

КРАЈ:
Србија је славила резултатом 3:1.
90. минут:
Играће се још четири минута.
85. минут:
Последња измена на утакмици. Уместо Венсана Тила у игри је Жоаким.
84. минут:
Оливије Тил је преварио Спајића и шутирао, али срећом преко гола.
79. минут:
Немања Матић је на терену уместо Сергеја Милинковић-Савића.
78. минут:
ГОООООООЛ 1:3! Александар Митровић постиже други гол на утакмици. Проиграо га је Милинковић-Савић, а сјајни голгетер је рутински решио ситуацију један на један са голамном Морисом.
77. минут:
Да Мота је промашио велику шансу.
76. минут:
Луксембург стеже обруч око гола Србије у овим тренуцима.
72. минут:
Феноменални Дмитровић поново спашава мрежу Орлова! Винсент Тил је шутирао, а наш голман је некако успео да изведе чудо и одбрани неодбрањиво.
66. минут:
ГОЛ 1:2! Луксембург је смањио поготком Давида Турпела који се одлично снашао после центаршута са леве стране.
61. минут:
Мијат Гаћиновић је на терену уместо Саше Лукића, а у Луксембургу су Турпел и Да Мота заменили Девила и Синанија.
56. минут:
Спајић је добио жути картон због прекршаја у опасној зони.
55. минут:
ГООООООЛ 0:2! Феноменално је Радоњић истрчао контранапад и прецизним ударцем са ивице казненог простора погодио је мрежу.
52. минут:
Сјајно је пробио Љајић по левој страни и упослио Миторвић ана петерцу, али је његов шут изблокиран.
46. минут:
Почело је друго полувреме, а на терену је Немања Радоњић уместо Александра Катаија.
ПОЛУВРЕМЕ:
Србија води минималним резултатом захваљујући голу Александра Митровића.
44. минут:
Много среће за Србију. Шутирао је Винсент Тил, али је погодио стативу.
40. минут:
Србија је за длаку остала без другог гола. После гужве у шеснаестерцу је шутирао Љајић, али је један од играча Луксмебурга зауставио лопту на гол-линији.
38. минут:
Бареиро Мартинс је зарадио жути картон због оштрог фаула над Милинковић-Савићем.
36. минут:
ГОООООЛ 0:1! Центрирао је Коларов са леве стране и погодио је Миторвића у трепавицу, а нападач Фулама је прецизним ударцем главом сместио лопту у мрежу.
31. минут:
Сада је жути картон добио и Морис Девил.
29. минут:
Жути картон је добио Александар Митровић.
27. минут:
Дмитровић спашава Србију! Центрирао је Синани, Родригес је шутирао главом, а лопту је крајњим напорима зауставио голман Еибара.
22. минут:
Поново је Дмитровић био на мукама. Шутирао је Оливије Тил, али је наш голман успео да укроти лопту.
17. минут:
Александар Митровић је вукао лопту од средине терена, издржао је велики број дуела са ривалима и на крају шутирао, али је лопта прохујала поред стативе.
13. минут:
Прва одбрана Дмитровића. Шутирао је Девил главом, али је наш чувар мреже био сигуран.