КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЕП: Румунима ни ПЕНАЛ не помаже! Мићовић САЧУВАО Орлиће! Србији бод на старту!

08.10.2019. 19:52 22:49
Omladinci Srbije
Омладинци Србије / Извор: Фото: ФСС

Одиграно прво коло.

Омладинска репрезентација Србије (играчи до 19 година) ремијем је стартовала у квалификацијама за Европско првенство. Орлићи су домаћини првог круга, у групи 2, где се још налазе Шпанија и Литванија, а на премијери играли су нерешенео против селекције Румуније (1:1) на стадиону Чукаричког.

ОВО НИКО НИЈЕ ОЧЕКИВАО: Чеферин ОТКРИО за који клуб навија из бивше ЈУГЕ... (ФОТО)

НИЈЕ ПРИЧАО САМО О ЗВЕЗДИ: Председник Јувентуса и о домаћим лигама

ДА ЛИ СУ КОФЕРИ УЗАЛУД СПАКОВАНИ? Изненађујућа ВЕСТ стиже из Косовске Митровице!

Водећи гол за изабранике селектора Ивана Јевића постигао је Лазар Павловић у 32. минуту. Офанзивни везиста Партизана одлично је одреаговао на центаршут са десне стране Филипа Стевановића и ефектно главом затресао мрежу Дукана. Тандем црно-белих одиграо је акцију из уџбеника и показао да одлично функционишу заједно у тиму и у омладинској селекцији.

Изједначење је, ипак, уследило већ почетком другог полувремена. После корнера за Румунију у 48. минуту, неко од играча у жутим дресовима погодио је пречку, лопта се одбила срећном Микулеску који је спровео иза леђа немоћног голмана Мићовића.

omladinci Srbije
омладинци Србије / Извор: Фото: ФСС

Могли су Румуни до целог плена у 84. минуту. После корнера са десне стране и шута Микулескуа, лопта је погодила капитена Ераковића у руку, па је судија Мунука из Финске показао на белу тачку. Одговорност је преузео Исти играч, али је Мићовић прочитао ударац Микулескуа и одбранио пенал, лопта се котрљала по гол линији, да би дефанзивци Србије на крају отклонили опасност и сачували бод.

У другом мечу квалификационе групе 2, Шпанија је савладала Литванију са 2:0. Голове за Црвену фурију постигли су Гутијерез у 33. и Рамон у 57. минуту. Орлићи се у петак састају са Литванијом (14), док ће Шпанци одмерити снагу са Румунима у истом термину.

РУМУНИЈА - СРБИЈА 1:1 (0:1)

РУМУНИЈА: Дукан, Думитреску, Драгушин, Болока, Негреан (48. Думитриу), Гиндовеан, Митрушчак (61. Мунтеану), Микулеску (88. Ниту), Мароне (49. Јуне), Попеску (49. Исак), Телкеан.

СРБИЈА: Мићовић, Радмановац, Станић, Балаж, Ераковић, Зукић (75. Достанић), Павловић (68. Јочић), Савић (86. Великић), Топић, Стевановић, Новаковић.

Стадион: Чукаричког.

Судија: Мунука (Финска).

Стрелац: Микулески 48. - Павловић 32.

Жути картон: Болока (Румунија) - Стајић (Србија).

ТАБЕЛА: Шпанија 3, Србија 3, Румунија 0, Литванија 0.

Погледајте како изгледа америчка клизачица Ешли Вагнер.

РЕПРЕЗЕНТАТИВЦИ СРБИЈЕ ИЗНЕНАДИЛИ ШКОЛАРЦЕ: Орлови ОДУШЕВИЛИ малишане!