КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЕП: Пукла ПЕТАРДА на Кипру, ШЕСТИЦА Шкота! Сигурни Мађари и Лале... (ВИДЕО)

13.10.2019. 20:40
Kipar - Rusija
Кипар - Русија / Извор: Профимедиа

Узбудљиво вече широм Старог континента.

Фудбалске репрезентације Русије, Холандије, Шкотске и Мађарске забележиле су очекиване победе у квалификационим мечевима за одлазак на Европско првенство. Нарочито убедљиви били су Шкоти, против Сан Марина који су славили са 6:0 (3:0), а Руси су декласирали Кипар у Никозији са 5:0 (2:0).

Холанђани су савладали Белорусију у гостима са 2:1 (2:0), док су Мађари савладали Азербејџан минималним резултатом.

ПОСЛЕ ПРИЧЕ ДА ЈЕ У СУКОБУ СА ЈОВИЋЕМ! Ево шта је на то рекао селектор Тумбаковић!

ПРЕД ДОЛАЗАК ЈУНАЈТЕДА: Из Хумске стигло ВАЖНО обавештење за све Партизановце!

ДА ЛИ ЋЕ СЕ ВРАТИТИ ИЗ "МРТВИХ"? Озил на мети ВЕЛИКАНА! (ФОТО)

Русима је на Кипру био олакшан посао јер су играли више од сат времена са играчем више након искључења Лаифаса. Голове су постизали Черишев (два), Оџдоев,Дзјуба и Головин. "Зборнаја Команда" се овим тријумфом пласирала на ЕУРО.

Још лакши задатак имала је Шкотска против сан Марина. “Сукњице“ су прекинуле низ од четири узастопна пораза у овим квалификацијама, победивши госте са 6:0. Прва три гола постигао је фудбалер Астон Виле Џон Мегин.

Занимљиво је било и у Минску, где је Холандија победила домаћу селекцију Белорусије 2:1. Нападач Ливерпула Вајналдум постигао је два гола за госте у првом полувремену, други је био право мало ремек дело, а у наставку је Драгун смањио на 1:2. Имали су домаћи шансу и за изједначење, али су и “лале“ могле убедљивије да славе. Холандија још није обезбедила наступ на ЕП, али је близу пласмана, док Белорусија остаје на само четири освојена бода у овим квалификацијама.

Мађари су победили Азере голом Корута, а домаћини су стрепели у 92. минуту када је поништен гол Мустафасадеа, мада је нејасно да ли због офсајда или играња руком.

Стање на табелама у групама Ц, Е и И можете погледати у наставку.