КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЕВРО: Прекинут меч Белгије и Шведске! Холанђани славе Ван Дајка!

16.10.2023. 23:15
Fudbalska reprezentacija Holandije
Фудбалска репрезентација Холандије / Извор: Профимедиа

Велика борба у Групи Б...

Утакмица између Белгије и Шведске је прекинута на полувремену и наставак је одложен, док је Холандија практично на ЕП после победе над Грчком - 0:1.

НЕСЛАВАН ДЕБИ МИЛОШЕВИЋА: Петарда Португалаца у Зеници!

Роналдо НАПАДНУТ током меча у Зеници (ВИДЕО)

ОРЛИЋИ БАР МАЛО ИЗВАДИЛИ ФЛЕКЕ ПОСЛЕ ЕНГЛЕСКЕ: Србија савладала Северну Ирску

Белгија и Шведска су одиграле првих 45 минута, после којих је резултат био 1:1, а онда се проширила тужна вест. Двоје навијача шведске репрезентације били су жртве једног терористе у близини стадиона.

Због тога су Швеђани на полувремену одбили да играју и да изађу на терен у другом полувремену.

Убрзо су се појавиле информације да је крвави пир направио исламски терориста, присталица ИСИС-а, који је повицима  "Алаху акбар" на мотору возио кроз Брисел и нехотице пуцао ка жртвама. Нажалост, за сада је двоје њих изгубило животе, у питању су навијачи Шведске, због чега је дошло и до прекида утакмице.

Резултат је овде био у другом плану пошто је раније данас Аустрија победом над Азербејџаном и званично оставила Шведску без ЕП, на које иду и лидери Белгијанци.

У групи Б, дерби су играли Грчка и Холандија. Тим Роналда Кумана је славио голом Вирџила ван Дајка из пенала у надокнади времена.

Уочи овог меча, Грци су имали 12 бодова, Холанђани девет, али уз меч мање. Холанђанима је била важнија победа, били су јој ближи, и на крају успели да дођу до сва три бода.

Холанђани су имали највећу прилику да дођу до вођства и потенцијалне победе у 28. минуту када је Veghorst промашио пенал. Претходно је оборен Ван Дајк, домаћи су сматрали да је пенал престрого досуђен, а онда је на сцену ступио голман Влаходимос који је одлично прочитао ударац и сачувао мрежу.

Холанђани су и поред промашеног пенала били ближи победе, пошто је Бергвајн имао велику шансу у финишу првог дела, као и на старту другог.

Роналд Куман је изменама покушао да промени ритам и побољша игру у нападу, али голова није било све до самог финиша када је Дамфрис оборен, а судија Ернандес опет показао на белу тачку. Одговорност је преузео Ван Дајк и погодио за 0:1.

Грци имају још један меч, дочекују Французе који су већ на ЕП, док Холанђани имају много лакши посао са Ирском и Гибралтаром. Холанђанима је сада довољна једна победа да овери пласман на ЕП.

У другом мечу ове групе Република Ирска је као гост победила прежаљени Гибралтар резултатом 4:0.

Ипак, ни Ирцима ова победа не значи много, јер имају само шест бодова и без шанси су за пласман на ЕУРО.

Стрелци за Ирце били су Фергусон, Џонстон, Доерти и Робинсон.