Књига спала на вечите у Европи: Крај за Војводину и Младост (ВИДЕО)

06.07.2017. 21:18
Trener Donjeg Srema Nenad Vanić
Тренер Доњег Срема Ненад Ванић / Извор: МН Press

Лале и Лучанци поражени у реванш мечевима.

Србија је у квалификацијама за Лигу Европе остала само са једним представником, пошто су Војводина и Младост из Лучана испали из даљег такмичења. Ружомберок је савладао Војводину са 2:0, док је истим резултатом Интер у Бакуу поразио Лучанце.

Бугари или Казахстанци: Звезда добила противника у 2. колу! (ФОТО)

Могло је и горе: Србија добила ривала у квалификацијама за Европско првенство! (ФОТО)

И док су у претходне две сезоне долазили до плеј-офа за улазак у Лигу Европе, ове сезоне је Војводина заутсављена већ у првом колу. Словачки представнк је пред својим навијачимка одиграо добар меч и искористио грешке одбрен Лала. Повео је домаћин у 67. минуту аутоголом  Николе Ковачевића, да би 20 минута касније лоше постављена одбрана Новосађана омогућила Јану Маслу да постигне други гол за Рожомберок. Иако је Воша имала и предбност 2:1 из прво меча, ни то није било довољно за пролаз.

Кладионице објавиле: Ово су квоте на меч Партизан - Будућност

Дебитантски излазак на европску сцену се за Младост из Лучана завршила већ у првом колу. Лучанци су после пораза од 3:0 на домаћем терену и у гостима доживели неуспех пошто је Интер славио са 2:0 у Бакуу. У корист Лучанцима није ишла ни чињеница да су на самом крају првог полуврмена остали са играчем мање пошто је због другог жутог картона искључен Александар Пејовић.

У Бакуу је Младост капитулирала у 23. минуту када је Силва савладао немоћног Крзнарица. Тачку на овај двомеч ставио Хаџијев у 73. минуту на асистенцију Азада.