КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЛЕ: Причало се да је Спарта фаворит, али је Звезда ДУПЛОМ победом стигла до ПЛЕЈ-ОФА (ВИДЕО)

03.08.2017. 18:49
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Судија меча у Прагу био је Тони Шапрон из Француске.

Фудбалери Црвене звезде обезбедили су пламан у плеј-оф за Лигу Европе. Екипа Владана Милојевића је у реваншу победила Спарту, у Прагу, резултатом 1:0. Гол за црвено-беле дао је Ричмонд Боаћи. Иако је Спарта уочи двомеча проглашена за фаворита, то је на терену у оба дуела "пало у воду". Звезда је потпуно заслужено прошла даље, двоструком победом (2:0 и 1:0). Већ у недељу (19.00), црвено-бели ће у Суперлиги Србије дочекати Чукарички.

Звезда је током већег дела меча била боља, али је у последњим тренуцима дошло до великог пада у игри, па је Милан Борјан неколико пута спасио своју мрежу. Иако нико не воли да му голман буде најзапаженији у тиму, то се ипак десило. Али, оно што је добро, је да је Борјан доказао да управа није погрешила што га је довела. Може и да радује одлична форма Боаћија коме је ово седми гол у европском такмичењу ове сезоне. Наравно, највише радује одлична игра целе екипе, као и пласман на последњи степеник ка групној фази Лиге Европе.

На другој страни, екипа Андрее Страмаћонија је претила само у последњих 15-ак минута, док је у осталим периодима игре била "бледа". А каква је била игра Спарте, најбоље сведочи слика са краја меча. Када је све било јасно, најватреније присталице су напустиле трибине. На крају, пре последњег звиждука судије није било никог.

Жреб је заказан за петак (13.00) у Ниону, а ОВДЕ прочитајте какав је сценарио могућ.

Како је било из минута у минут, прочитајте у наставку текста. ​

Фудбалери Спарте и Црвене звезде играју реванш 3. кола квалфикација за Лигу Европе, а у меч на "Ђенерали арени" београдски црвено-бели улазе са предношћу од 2:0

Најзанимљивије детаље можете да пратите УЖИВО на порталу Србија Данас, у наставку текста.

ПРВИ ИНЦИДЕНТ У ПРАГУ: Повређено 10 полицајаца!

МИЛОЈЕВИЋ ИЗАБРАО: Ово су Звездини СТАРТЕРИ, а Страмаћони је поставом СВЕ ИЗНЕНАДИО! (САСТАВИ)

ТОК УТАКМИЦЕ.

КРАЈ УТАКМИЦЕ.

90. минут - Гобељић уместо Милића.

87. минут - Борјан брани шут Плавшића.

86. минут - Шут Росицког, Борјан опет одлично брани.

85. минут - Уместо Боаћија Пешић.

78. минут - Опет срећа за Звезду. Борјан интервенише одлично после шута Лафате, таман да се лопта одбије. Погађа оквор гола.

77. минут - Бен Хаим погађа стативу. Срећа за Звезду.

Навијачи Спарте напуштају трибине. И оно су свесни да је све готово.

70. минут - Улази Радоњић, излази Срнић.

68. минут - Милић са неколико метара поред гола.

66. минут - Канга покушава, али изблокиран. Улази легенда Росицки. Излази Мавуба.

62. минут - Поново мења Страмаћони. Уместо Јанка Лафата.

53. минут - Милић главом са неколико метара. Погађа спољни део мреже.

49. минут - Корнер за Звезду. Канга изводи, али играчи Спарте отклањају опасност. У наставку акције покушава Доналд. Поред гола.

Страмаћони мења. Уместо Вацлава Кадлеца на терену је Бен Хаим.

ПОЧИЊЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ.

КРАЈ ПОЛУВРЕМЕНА.

Звезда има одличан резултат на полувремену. Сада Чеси морају да дају четири гола да би ишли даље.

45 1. минут - Канга трчи. Бржи од Дубравке, али не успева да шутне. Штета.

Игра се још два минута.

45. минут - Борјан излази са гола, али је Ле Талек на правом месту. Отклања опасност. Остаје 1:0.

Стадионом одзвања "Косово је Србија". Навијачи се "допуњавају".

39. минут - Каква прилика за Звезду остаје нереализована. Боаћи је асистент. Јовичић испред Дубравке. У последњем тренутку уклизава играч Спарте, и омета Јовичића.

32. минут - Плавшић изводи слободан ударац. Непрецизан је.

29. минут - Корнер за Спарту. Краћа пауза. Срнића је лопта погодила у главу. Указује му се помоћ. Звездин везиста опет на терену.

19. минут - ГООООЛ! Води Звезда са 1:0. Стрелац најбољи стрелац ове сезоне - Боаћи. Асистент је Срнић, који је обавио "пола посла". Погледајте и акцију.

15. минут - Фридек са ивице казненог. Борјан се баца и хвата лопту. Највећа опасност по гол Црвене звезде, за сада.

12. минут - Лопта ка Боаћију, али је голман Спарте Дубравка бржи.

Звезда доминира у овим тренуцима.

5. минут - Опет Боаћи, са ивице казненог, поред гола. Још једна одлична прилика оде у неповрат.

4. минут - Контра Звезде која је заустављена. Фаул над Милићем. Боаћи сам испред голмана. Нема гола.