КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЛИГУ КОНФЕРЕНЦИЈА: Лале ПРОКЛИЊУ срећу, ЛАСК славио на "Карађорђу"

05.08.2021. 21:03
FK Vojvodina
ФК Војводина / Извор: МН Press

Новосађани се нису обрукали.

Упркос равноправној игри Војводине у већем делу меча са фаворизованим ЛАСК-ом, Новосађани су морали да честитају аустријском представнику који је после прве утакмице на "Карађорђу" ближи пласману у плеј-офу. На крају, клуб из Линца славио је против Старе даме резултатом 0:1 (0:0).

САГА ЈЕ ЗАВРШЕНА: Барселона издала САОПШТЕЊЕ - позната СУДБИНА Леа Месија!

ДОШЛИ СМО ДА ГИНЕМО, А ОНДА... Станојевић разочаран одлуком судије, али задовољан резултатом

ТРАНСФЕР ИЗ СНОВА: Бивши играч Звезде ПОТПИСАО вишегодишњи уговор! Од НУЛА се врти у глави!

Чукарички је у подређеном положају пред вечерашњи (21.00) први меч против шведског Хамарбија, али Брђани најављују да иду по победу. Квота на кеца је 3,35, на икс 3,20, а на двојку 2,25. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Чукарички - Хамарби.

Имају Лале за чим да жале. Пружили су домаћи фудбалери достојан отпор Аустријанцима, у појединим тренуцима и надиграли госте, међутим, срећа и савезник у виду стативе били су на страни ЛАСК-а.

У 60. минуту, најбољу прилику за Ђорђевићев тим није реализовао Немања Човић. Севнула је полуконтра Војводине, лопта је стигла Човићу који је са преко 20 метара "поломио" стативу Шлагера.

Уследила је потом казна! Гол одлуке постигао је Михорл у 70. минуту, после силовитог и прецизног шута са ивице шеснаестерца, у моментима док су Новосађани стезали обруч око гола аустријског тима. Ипак, лоша одбрана Вељка Симића, који је требало више да изађе у блок, коштала је Новосађане капитулације.

До полувремена, ређале су се прилике на обе стране. Мркаић (14.) је промашио лопту и прилику да савлада Шлагера, на другој страни Симић је блистао у 13, 17. и 33. минуту, спасивши Новосађане. Шансе, ипак, није имао у кобном 70. минуту, па Лале чека много тежак посао за седам дана.

Новосађани су меч завршили са десеторицом, јер је Лука Цуцин у првом минуту судијске надокнаде времена добио директан црвени картон због фаула над Балићем и неће играти у реваншу.

Ко буде прошао у овом двомечу, састаће се са пораженом екипом из окшраја квалификација за Лигу Европе између Галатасараја и Сент Џонстона.

ВОЈВОДИНА - ЛАСК 0:1 (0:0)

Стрелац: Михорл 70.

Стадион: Карађорђе.

Судија: Фабри (Италија)

Жути картон: Симић, Новевски - Гргић, Филиповић, Вајзингер, Марешић.

Црвени картон: Лука Цуцин (Војводина) 90 1.

Војводина: Симић, Цуцин, Стевановић, Ковачевић, Деветак, Буснић, Топић, Човић, Новевски (68. Зукић), Симић (86. Бастајић), Мркаић (46. Кабић).

ЛАСК: Шлагер, Јанис (73. Марешић), Вајзингер, Филиповић, Ренер, Поцман (46. Флекер), Гргић, Михорл, Карамоко (62. Балић/90. Сукар), Гоигингер (62. Хјун Сеок), Шмит.

Погледајте како изгледа британска тенисерка Наоми Броди.