КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: Динамо славио у БАЛКАНСКОМ дербију (ВИДЕО)

02.08.2022. 21:51
Dinamo Zagreb
Динамо Загреб / Извор: Фото: Youtube printscreen/Campeonatos е Голс

Победник иде у плеј-оф.

Фудбалери Динама из Загреба славили су 2:1 на гостовању против првака Бугарске Лудогореца у оквиру трећег кола квалификација за Лигу шампиона.

ГОСТИ СЛАВИЛУ У ТИРАСПОЉУ: Звезда ако испадне од Јермена иде највероватније у Молдавију

КОПЉАНИЦИ СПУСТИЛИ РАМПУ: Ајакс забранио навијачима да траже дресове од играча

РАДИЛО СЕ У ТИШИНИ: Звезда добија ново појачање из Русије (ФОТО)

Загрепчани су већ у деветом минуту имали предност од 2:0. У шестој је минути Лаурутсен пребацио Оршићеву лопту главом до Перића, који ју је најприје главом подигнуо у вис, а онда погодио предивнимволејем мрежу Падта за 1:0.

Голман Лудогореца је у деветој минути био директни кривац за други гол Динама. Оршић је поново био креатор акције, гурнуо је Љубичића у спринт по левој страни, овај је приземно центрирао, а Падт неспретно лопту гурнуо у власитит гол за шокантиних 2:0 Динама у Бугарској.

Лудогорец је након тог гола почео играти пуно боље, а Динамо се повукао. Имали су Бугари јако добрих прилика из израђених акција, али гол су поугла са леве стране. Ударац је био јак и лопта је прошла између Ливаковића и прве стативе те се Лудогорец тако у 22. минути вратио у утакмицу.

Доминирали су Бугари у другом делу имали неколико великих шанси, али резултат се није мењао и за седам дана ће у Загребу морати да јуре победу како би дошли макар до продужетака.

Спонзор вести Лиге шампиона – спортска кладионица Меридиан

БОНУС ВИДЕО: Погледајте како је Немања Гудељ изашао на бину и засвирао са музичарима