ПЛЕЈ-ОФ ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: Ковачевићев Раков са минусом иде у Копенхаген, голеада на Ајброксу, АЕК поражен у Белгији (ВИДЕО)

22.08.2023. 22:57
Vladan Kovačević
Владан Ковачевић / Извор: Профимедиа

Несрећно примљен гол српског чувара мреже.

Одиграни су први мечеви плеј-офа квалификација за Лигу шампиона.

СА ФОНДАЦИЈОМ MOZZART ДО НОВИХ ПОБЕДА: Теквондо клуб Азија на корак до Олимпијаде

МУРИЊО И ЛУКАКУ "ПОНОВО ЈАШУ": Рома жели нападача Челсија

ЈОШ ЈЕДНО ПОЈАЧАЊЕ АЛ НАСРА: Отавио из Порта стигао за 60 милиона евра

Фудбалери Ракова, на чијем голу је од првог минута био српски чувар мреже Владан Ковачевић, поражени су на свом терену од Копенхагена (1:0). Тренутак одлуке се десио у деветом минуту. Ељунуси је у намери да упути центаршут погодио Раковитана, а лопта је променила правац и преварила Ковачевића.

Пољски тим је крајем првог полувремена постигао погодак, али је гол Папаниколауа поништен због офсајда. У наставку су домаћи претили, али нису дошли до гола, па ће на реванш у Данску са дефицитом од једног гола.

Најузбудљивије је било на Ајброксу где су Ренџерс и ПСВ одиграли нерешено - 2:2.

Тим из Глазгова је два пута водио, али се чини да је резултат на крају реалан. Прву предност Шкотима донео је Абдалах Сима у самој завршници првог дела игре.

У наставку права рапсодија. ПСВ је поравнао у 61. минуту. Сангаре је искористио пас Бакајока, а свему је претходило сјајно пропуштање лопте Салибарија. Ново вођство Ренџерсу донео је Матондо у 78. минуту.

Но, радост домаћих је трајала свега два минута пошто је Де Јонг на нову асистенцију Бакајока још једном поравнао резултат.

Данило је на два минута до краја могао да донесе свом тиму победу и лакши реванш, али је његов ударац изблокиран из непосредне близине, па у Холандији ниједан тим неће имати предност.

После елиминације загребачког Динама, фудбалери АЕК-а су поражени у првом дуелу против Антверпена (1:0) у Белгији. Стрелац јединог гола био је Јансен у 16. минуту, а Грцима није помогао ни играч више ког су имали од 51. минута после црвеног картона Батаила.