ЗВЕЗДА ПОТАМНЕЛА У ТИРАСПОЉУ: Шериф ШОКИРАО црвено-беле! Арбелода ОДВЕО Молдавце у плеј-оф (ВИДЕО)

10.08.2021. 20:13
Mirko Ivanić
Мирко Иванић / Извор: Фото: ФК Црвена звезда

Домаћин још корак од историјског пласмана у Лигу шампиона.

Шок у Молдавији – Црвена звезда неће играти у плеј-офу за Лигу шампиона, пошто је у реванш утакмици 3. кола квалификација поражена од Шериф Тираспоља резултатом – 1:0 (1:0)

ОДЛОЖЕНО: Звезда неће у Сурдулицу! Огласила се Суперлига

СВЕ ЈЕ ГОТОВО: Меси стиже у Париз, познато је и кад потписује за ПСЖ! (ФОТО)

Тренер Звезде ОТКРИО да ли ће Диони бити СПРЕМАН! Шта ОЧЕКУЈЕ од Шерифа и зашто тандем није ДОПУТОВАО у Молдавију

Хоће ли доћи до историјског двомеча Звезда  Динамо Загреб? Прво Звезда треба да у 19.00 прође Шериф, а од 21.00 Динамо гостује Легији после загребачких 1:1. Квота на двојку је 2,25, на икс 3,10, на кеца 3,50, а на пролаз Динама 1,65. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Легија - Динамо.

Нису личили изабраници Дејана Станковића на екипу која је имала улогу фаворита у овом двомечу, иако су до одласка на паузу створили већи број прилика.

Далекометни шутеви Фалка и Катаија нису представљали опасност за грчког голмана Атанасијадиса, док је домаћин чекао своју прилику из контранапада.

Ретки су били покушаји Шерифа, али су дочекали „својих пет минута“ у последњим секундама првог полувремена. Тада је после једног центаршута из слободног ударца Кастањеде, одбрана Звезде очајно реаговала, да би Арболеда био највиши и поред Гобељића надмудрио немоћног Борјана.

Покушао је Станковић у другом полувремену, увођењем Бена и Крстовића да унесе „живост“ у нападу црвено-белих, међутим, безидејни покушаји српског првака завршавали су далеко од противничког гола.

Тек када је Вељко Николић крочио на терен, Звезда је запретила први пут у другом делу. Могао је везиста црвено-белих после само 120 секунди проведених у игри да изједначи, у 61. минуту, али је његов ударац надомак шеснаестерца Атанасијадис морао да боксује у корнер. Била је то најбоља шанса црвено-белих до тог тренутка.

Ипак, још боља се указала Мирку Иванићу недуго после тога, могао је да бира где ће да шутира, међутим, опалио је по средини гола и дозволио грчком голману да се истакне.

До краја утакмице Црвена звезда није успела да изједначи и овим поразом су све наде око пласмана у Лигу шампиона ове сезоне пале у воду.

Како је меч текао прочитајте у наставку текста.

КРАЈ УТАКМИЦЕ! Шериф иде у плеј-оф за Лигу шампиона.
90. минут
Играће се још четири минута, одлучио је Цвајер.
89. минут
Центаршут Родића, никога није било у црвено-белим дресовима на другој стативи да то испрати.
85. минут
Прва измена у Шерифу. Излази Траоре, на терену је Бизјак.
84. минут
Центаршут Бена из "слободњака", дефанзивци Шерифа су избили у корнер. Исти је извео поново Бен, а Крстичић непрецизно шутирао.
82. минут
Сјајна одбрана Борјана после шута Јансанеа, на одбитак је натрчао Траоре и послао лопту изнад пречке. Две сјајне прилике за домаћина.
81. минут
Корнер за Шериф извео је Тил, Траоре био изблокиран, лопта је опет дошла Тилу који је лукаво покушао да изненади Борјана али је тукао поред гола.
78. минут
У првом контакту са лоптом, Гаврић је добио жути картон, јер је играо руком.
77. минут
Још једна измена у српском шампиону, Секу Саного је завршио меч, уместо њега ушао је Жељко Гаврић.
72. минут
Нова прилика за Шериф, сада још боља. Кастањеда је одлично шутирао, а капитен Звезде сачувао свој тим феноменалном одбраном. Одмах после тога "маказицама" је покушао Јансане, на срећу по Станковићев тим, поред стативе.
71. минут
Шанса за домаће, Кансане је шутирао у добро постављеног Борјана.
65. минут
Каква прилика за Иванића, нашао се "као дух" сам испред Атанасијадиса и шутирао, али је голман Шерифа маестралном интервенцијом остао несавладан. Звезда је прокоцкала зицер.
64. минут
Помало чудна одлука Станковића, одлучио је тренер Звезде да изведе из игре Катаија и уместо њега убаци Крстичића, сада ће Иванић офанзивније деловати.
63. минут
Жути картон за Родића после прекршаја над Кастањедом.
61. минут
Само што је ушао у игру, Николић је могао да донесе изједначење Звезди, шутирао је са неких 17 метара, Атанасијадис је парадом избацио у корнер. У наставку акције, Шериф је отклонио опасност.
60. минут
Опет мења Станковић. Вељко Николић је ушао у игру уместо Срнића.
60. минут
Центаршут Гајића, Бен је шутирао главом поред гола.
57. минут
Ударац Траореа завршио је непрецизно, срећом по Звезду, покушај домаћег играча отишао је високо и далеко од Борјана.
52. минут
Крстовић је послао пас ка Гајићу, али је лопта била пребрза за Звездиног десног бека и шанса да се угрози голмам Шерифа је пропала.
47. минут
Први корнер за црвено-беле у наставку. Извео га је Бен, лопта је ишла Дегенеку, ту је био и Бен, на крају је до лопте дошао Срнић и изборио нови корнер за Станковићев тим. Лако су се овог пута одбранили играчи Шерифа.
46. минут
Двострука измена у Звезди. Крстовић мења Дионија. Уместо Фалка ће играти Ел Фарду Бен.
ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ.
ЗАВРШЕНО ЈЕ ПРВО ПОЛУВРЕМЕ.
45 4
Жути картон и за Секу Санога.
45 2.
1:0 ВОДИ ШЕРИФ!!!! Велика грешка у одбрани Звезде. Стрелац је Данило Арболеда. Слободњак је извео Кастањеда, убацио лопту у шеснаестерац, а Колумбијац поред Гајића био виши и спретнији, затресавши Борјанову мрежу. Сада је Звезда на великом испиту.
45 1.
Покушај Фалка из велике удаљености.
45. минут
Играће се још два минута у првом делу.
44. минут
Гајић је лоше центрирао, до лопте је дошао Срнић, преварио чувара искоса и шутирао, али опет непрецизно, као и у претходним покушајима црвено-белих.
43. минут
Прекршај Луванора у нападу.
39. минут
Катаи је добио добру лопту на 22 метара и тукао, ипак, јако непрецизно и без посла за грчког голмана.
31. минут
Силовит шут Траореа искоса, лопта је ишла у гол, али је Борјан био добро постављен и одлично интервенисао.
30. минут
Серија картона за фудбалере Шерифа, најпре Жулијен због старта над Фалком, а потом и Кастањеда због приговора судији.
28. минут
После фаула над Иванићем, жути картон је добио и Кристијано.
27. минут
Срнић је добио жути картон због старта над Коловосом, сада му се играч Шерифа реванширао и такође пожутео.
26. минут
Нова шанса за Звезду, после центаршута из слободног ударца, лопта је отишла поред гола.
24. минут
Силовит шут Катаија са велике удаљености, био је Звездин Магико веома близу да донесе вођство Станковићевом тиму, одлучивале су нијансе.
22. минут
Нови корнер за црвено-беле, четврти у овом мечу. Извео га је Фалко, лопта је отишла на другу страну Срнићу уследио је центаршут и реакција одбране Шерифа.
20. минут
После ваздушног дуела са Саногом и Дионијем, Луванор је остао на земљи. Убрзо се придигао и меч је настављен.
19. минут
Први жути картон на утакмици за Славољуба Срнића.
18. минут
Центаршут Траореа, лопта је ишла ка Кастањеди, поред њега је био Гајић, и капитен Шерифа није стигао до пребрзо убацивање.
17. минут
Лопта је била у поседу Молдаваца, комбиновали су играчи Шерифа, али и ухваћени у офсајд замци.
14. минут
Слободан ударац из даљине извео је Кастањеда, послао лопту у шеснаестерац, а Кристијан главом послао лопту далеко поред оквира Борјановог гола.
11. минут
Нови корнер за Звезду, Катаи је гађао на прву стативу, међутим, дефанзивци Шерифа нису имали тежак посао.
9. минут
На другој страни прети Луванор, ударац нападача Шерифа отишао је далеко поред Борјановог гола.
7. минут
Шут Фалка са дистанце изблокирао је Тил. Звезда ће извести други корнер. Учинио је то Звездин офанзивац, лопта је прелетела све, није Драговић успео да одреагује на центаршут и шанса је пропала.
4. минут
Добио је и Шериф прилику да изведе корнер, али без озбиљне претње по Борјана. Одбрана Звезде је лако очистила потенцијалну опасност.
3. минут
Прва прети Црвена звезда, одлична шанса за Дегенека. Корнер је извео Катаи, а аустралијски репрезентативац ударцем главом послао лопту поред гола.