КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЛШ: Звезда РАЗБИЈАЛА Хелсинки, а у Финску иде са два гола предности (ВИДЕО)

24.07.2019. 20:24
erg
ерг / Извор: МН Press

Сјајна игра црвено-белих.

Фудбалери Црвене звезде савладали су Хелсинки са 2:0 у првом мечу другог кола квалификација за Лигу шампиона. Први гол на утакмици постигао је Ричмонд Боаћи у 27. минуту, а коначан резултат поставио је Милан Павков у 90. минуту. Међутим, општи утисак је да су црвено-бели заслужили још убедљивију победу.

Пулени Владана Милојевића су плесали по трави Маракане и имали су сијасет шанси, па Финци могу бити пресрећни што су кући испраћени са само два гола у мрежи. Ређале су се прилике пред голом Максима Рудакова, али су црвено-бели успели да му пошаљу лопту иза леђа у само два наврата.

ПОСЛАСТИЦА ЗА МУШКАРЦЕ: Ако одговорите на ова питања, можете имати ПУН ФРИЖИДЕР ПИВА

ШОКАНТНО: Српска ПОРН*ЋАРКА глуми у мајици ДЕЛИЈА, а партнер јој је ХРВАТ (ФОТО)

ОЧЕКУЈЕ СЕ ПАКАО НА ТРИБИНАМА: Хорде Делија кренуле ка Маракани, ПОСЕТА ће бити невероватна... (ФОТО)

Дешавања уживо из минута у минут са стадиона "Рајко Митић" можете пратити на порталу Србија Данас.

КРАЈ!
Црвена звезда је победила са 2:0.
90 2. минут:
Нова измена у Хелсинкију. У игри је Тим Ваиринен уместо Еванса Менсаха.
90. минут:
Гол 2:0! Павков је удвостручи опредност Црвене звезде. Центрирао је Марин са десне стране, дефанзивац Хелсинкија је лоше одреаговао, а на правом месту се нашао Милан Павков и рутински је затресао мрежу.
86. минут:
Велику прилику пропустио је Милан Јевтовић. Изненадно се нашао у шанси после лоше интервенције дефанзиваца Хелсинкија, али је шутирао поред гола са неких осам метара искоса.
85. минут:
Последњу измену направио је Владан Милојевић. Из игре је ушао Ел Фарду Бен, а заменио га је Алекса Вукановић.
81. минут:
Тони Коскела је направио прву измену. Изашао је Иван Тарасов, а у игри је Кевин Куасиви-Бенисан.
78. минут:
Непрецизан покушај Јевтовића.
72. минут:
Нова измена у Црвеној звезди. Милан Павков је ушао у играу уместо Ричмонда Боаћија. Херој историјске победе над Ливерпулом је добио велике овације са трибина, пропраћене песмом која му је посвећена.
63. минут:
Прву измену на утакмици извршио је Владан Милојевић. На терену је Милан Јевтовић уместо Мирка Иванића.
58. минут:
И други бек Црвене звезде је добио жути картон. Милан Родић је фаулирао Тарасова и то је судија Гил санкционисао.
55. минут:
Шутирао је Боаћи главом после још једног центаршута Иванића, али непрецизано.
50. минут:
Опасан контранапад Хелсиникија, после ког је Родић замало постигао аутогол. Леви бек Звезде је уклизао на једну лопту како би спречи ода дође до нападача гостију на другој стативи, а она је прошла тик поред стативе и отишла у корнер.
48. минут:
Поново је центрирао Иванић са десне стране за нову опасност пред голом Хелсинкија. Лопта је дошла до друге стативе где је Родић ухватио волеј, али је голман Рудаков успео да одбрани тај ударац.
46. минут:
Почело је друго полувреме, а на паузи није било промена.
ПОЛУВРЕМЕ:
Црвена звезда води 1:0 после првог дела. Црвено-бели су одиграли фантастичних 45 минута и могли су да воде и убедљивије.

45. минут:
Феноменална акција Марина и Јованчића после које је шутирао Звездин капитен, али је изблокиран, па је лопта завршила у корнеру.
42. минут:
Било је веома опасно пред голом Хелсинкија. Иванић је са десне стране упутио лопту ка голу, али је она прохујала покрај стативе.
41. минут:
Шутирао је Марко Марин из слободног ударца, али је голман Максим Рудаков успео да интервенише.
39. минут:
Жути картон је добио Кан Каиринен, након што је нагазио Марка Марина.
38. минут:
Поново је ударац окушао Јовичић са неких 25 метара, али је још једном био непрецизан.
28. минут:
Први жути картон на мечу добио је Филип Стојковић због оштрог старта.
27. минут:
Гол 1:0! Боаћи је довео Звезду у вођство. Иванић је центрирао перфектно са десне стране, а центарфор из Гане је главом из петерца затресао мрежу.
24. минут:
Најбоља шанса за Звезду на утакмици. Имали су црвено-бели контранапад, Марин је упослио Иванића који је шутирао из изгледне позиције, али је голман гостију одлично интервенисао.
20. минут:
После кратког предаха од константних напада, шампион Србије је поново почео да опседа гол гостију.
15. минут:
Хелсинки је затресао мрежу из прве прилике. Стрелац је био Рику риске, али је помоћни арбитар оправдано сигнализирао офсајд, па је резултат остао непромењен.
12. минут:
Судија Гил није свирао фаул после старта једног играча над Боаћијем, а нападач Црвене звезде је остао да лежи. Срећом, успео је да настави после интервенције лекара.
8. минут:
Центрирао је Иванић са десне стране, Боаћи је шутирао, али је један дефанзивац у последњем тренутку успео да га изблокира.
5. минут:
Нова опасност пред голом Рудакова, али после центаршута са леве стране нико није успео да захвати лопту.
4. минут:
Нови налет црвено-белих. Шутирао је Бранко Јовичић са дистанце, али непрецизно.
3. минут:
Навијаче радује висок пресинг који играју пулени Владана Милојевића.
2. минут:
Убацио је лопту Иванић са десне стране ка Јованчићу који је шутирао, али је изблокиран.
1. минут:
Утакмица је почела, а са центра су кренули фудбалери Црвене звезде.

На травнатој подлози добро попуњене Маракане су се појавили и главни актери.

Резервни фудбалери су изашли на терен, а ускоро се очекују и стартне поставе предвођене судијама из Пољске.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ХЕЛСИНКИ 2:0

СТАДИОН: "Рајко Митић" (Београд)

ГЛЕДАЛАЦА: 36.289

СУДИЈА: Павел Гил (Пољска)

СТРЕЛЦИ: Боаћи 27', Павков 90'

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан - Стојковић, Милуновић, Бабић, Родић - Јовичић, Јованчић - Иванић (од 63. Јевтовић), Бен (од 85. Вукановић), Марин - Боаћи (од 72. Павков). Клупа: Поповић, Дегенек, Панков, Жандер, Јевтовић, Вукановић, Павков. Тренер: Владан Милојевић.

ХЕЛСИНКИ: Рудаков - Тоивомаки, Рафиња, Обилор - Менсах (од 90 2. Ваиринен), Далсторм, Синистера, Каиринен, Алхо - Тарасов (од 81. Куасиви-Бенисан) - Риски. Клупа: Уситало, О'Шонеси, Вертаинен, Ваиринен, Куасиви-Бенисан, Вананен, Зенели. Тренер: Тони Коскела.