КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЛШ: Звезда и нападала и шутирала, али је на крају остала само НУЛА (ВИДЕО+ФОТО)

09.07.2019. 19:25

Судија је био из Данске, Јорген Бурхарт.

Без голова је завршена прва утакмица уводног кола квалификација за Лигу шампиона између Судуве и Црвене звезде. У мечу у Маријампољу, првак Србије био је доминантнији, али недовољно конкретан у самој завршници. За седам дана у Београду ће гостовати шампион Литваније, и тада ће морати да буде много, много боље.

Ако се погледа статистика, Звезда је била боља. Имала је 17 покушаја ка голу у односу на девет, и пет према три у оквир гола. Али од тих пет ниједан није завршио иза леђа голмана Ивана Кардума. Почео је Милојевић са Ричмондом Боаћијем у нападу, али Африканац није био превелика опасност. У завршници другог полувремена, ушао је и Милан Павков, али ни то није променило "стање" на семафору. Шансу је добио и новајлија Хозе Алберто Кањас, уместо Бранка Јовичића, али без резултата. У неколико наврата, припретио је и литвански првак, али је тада спасавао ситуацију Милан Борјан.

Као што је речено, ово мора, мора, много боље да буде, ако Звезда жели да се поново домогне групне фазе Лиге шампиона. И ако је за утеху, и прошле сезоне на почетку против Спартакса није било голова.

Како је било из минута у минут, прочитајте у наставку текста.

Утакмицом у Маријампољу фудбалери Црвене звезде отварају нову такмичарску сезону. После припрема на Златибору и у Аустрији и неколико тест мечева, екипа првака Србије одмериће снаге са Судувом са којом је играла и прошле сезоне. Тим Владана Милојевића одиграће прву утакмицу уводног кола квалификација за Лигу шампиона, а дешавања, из минута у минут можете да пратите на порталу Србија Данас

Звезда данас почиње европску авантуру, а ОВЕ КВОТЕ не смете да пропустите!

ВУЈАДИН САВИЋ ОДЛАЗИ НА КИПАР: Апоел поставио УСЛОВ! Да ли су Звездаши спремни на то!?

ПОЧЕЛЕ КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: Ови резултати ће ЗАНИМАТИ навијаче Зведзе!

КРАЈ УТАКМИЦЕ

90. минут
Уместо Вербицкаса Е. Јанкаускас.
85. минут
Улази Вукановић уместо Бена. Следи корнер за Звезду. Гужва, али прекршај у нападу.
83. минут
Шврљуга преко гола Борјана.
80. минут
Иванић креће сам, око њега шест противничких играча. Нико да помогне. Иванић не може сам. Слободњак после фаула над Јованчићем. Са десне стране. Бен, али нема опасности по гол. У наставку, Бен са десне стране, али лош центаршут.
78. минут
Марин тражи играње руком у казненом, али само корнер. Тако каже судија из Данске. Спорна ситуација.
76. минут
Марин покушава ка Павкову, али само корнер. У наставку акције, Родић хвата волеј на 15-ак метара, али непрецизно.
72. минут
Бен лоше изводи корнер, али веома лоше. Уместо Боаћија Павков. Милојевићу остала још једна измена.
70. минут
Кањас уместо Јовичића. Спрема се и Павков.
67. минут
Лош центаршут Гобељића. Лопта за голмана Судуве. Опасна прилика испред гола Борјана. Керла са неколико метара, поред гола.
61. минут
Топчагић главом са неколико метара, али брани Борјан. У следећем нападу, Бен испред голмана Судуве, један на један, али поред гола.
58. минут
Марин са леве стране, испред голмана Судуве, али у последњем тренутку изблокиран. Матулевичијус излази, улази Голубицкас. Милојевић послао на загревање Павкова, Вукановића и Кањаса.
55. минут
Корнер за Судуву. Славицкас га изводи са леве стране. Нема опасности по гол Звезде.
52. минут
Нови корнер за Звезду. Лопта долази до Јовичића, али опет поред гола.
48. минут
После корнера, Бен улази у казнени, намешта се, али поред гола. Наставља се притисак, али без реализације.
46. минут
Јованчић из колена, али у Кардума.

Уместо Тадића улази Готал. Милојевић не мења.

45 1. минут
Крај полувремена. Звезда имала доминацију, али недостаје завршница. На Звездиној страни је више покушаја ка голу, девет према пет.
43. минут
Не стиже Боаћи. У наредном нападу Бен са леве стране, али Боаћи далеко од лопте. Само минут касније, Бен снажно, али метар поред гола.
42. минут
Корнер за Судуву. Жути картон за Бабића. Лопта иде на петерац, али се Звезда брани.
41. минут
Контра Судуве, греши Тадић, олакшава посао Милуновићу. Нема опасности за Борјана.
39. минут
Због ударања у лице Јованчића, Чађеновић добија жути картон.
38. минут
Напад за Судуву. У казненом Звезде на трави остао Гобељић. Убрзо устаје. Шврљуга изблокиран. Лопта за Звезду. Напред за Бена, али прекинута акција.
35. минут
Лош центаршут Гобељића са десне стране. Веома непрецизан.
ХРВАТ И СРБИН ЗА ИСТИМ СТОЛОМ: Ево како је Модрић ДОЧЕКАО Јовића у Реалу!

33. минут
Марин у офсајду.
30. минут
После неколико напада Судуве, Звезда поново на половини домаћина. Иванић центрира, али никога на петерцу нема.
23. минут
Фаул над Беном. Слободан ударац за Марина. Са 18 метара. Само до живог зида.
21. минут
Чађеновић са дистанце, али преко гола Борјана. За сада нема прецизних удараца, ни на једној страни.
18. минут
Бен изводи корнер. На крају лопта долази до Јовичића, али ударац сувише слаб. Лак посао за голмана Судуве.
15. минут
Повратна Иванића, али не прати Јованчић како треба. У наставку напада, покушава Марин. Али и он је прилично непрецизан.
13. минут
Нови ударац за Звезду, али веома непрецизан. Јованчић преко гола.
12. минут
Изблокиран Шврљуга, напад за Звезду, али нема резултата у завршници.
10. минут
Боаћи шутира, али брани голман Кардум.
8. минут
Јовичић прекршајем зауставља контру домаћина и због тога добија жути картон. Не успева Гобељић да судију из Данске одврати од намере.
6. минут
Солидна прилика за Звезду. Иванић искоса, али поред гола. У следећем нападу Бен шутира, али брани гиолман Судуве.
3. минут
Корнер за Звезду. Живановић отклања опасност.

Поново почиње пљусак у литванском градићу.

ИГРАЛИ СУ ХЕЛСИНКИ И ТОРШАВН: Двоструки стрелац ЖЕСТОКО запретио Милојевићевом тиму!

Навијаче Звезде занимаће и резултат у мечу потенцијалних ривала у следећем колу.

ДЕЛИЈЕ ГРМЕ У ЛИТВАНИЈИ: Ево коме су посветиле прву песму на почетку сезоне (ВИДЕО)

Звезда ће играти у плавим дресовима, а играчи ће имати и подршку са трибина. Група Делија је допутовала у Литванију, а на почетку меча скандирала је бившем капитену, сада члану стручног штаба, Ненаду Милијашу.

FK Suduva - FK Crvena zvezda
ФК Судува - ФК Црвена звезда / Извор: Србија Данас

Шеф струке Звезде Владан Милојевић рачуна на следећих 11: Борјан, Гобељић, Милуновић, Бабић, Родић, Јовичић, Јованчић, Бен, Иванић, Марин и Боаћи. На клупи су: Поповић, Стојковић, Савић, Симић, Павков, Кањас и Вукановић. Као што се види, међу резервама су и Павков и Савић о чијим одласцима се спекулише.

ПОЧЕЛЕ КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: Ови резултати ће ЗАНИМАТИ навијаче Звезде (ВИДЕО)

На трибинама су остали Вулић и новајлије Крстовић и Томане.

СУДУВА - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 0:0