КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЛШ: Загрепчани се оклизнули у Будимпешти, Макаби бољи од Динама из Бреста

16.09.2020. 22:18
FK Ferencvaroš
ФК Ференцварош / Извор: Реутерс

Одиграна још четири меча.

Осим дуела Омоније и Црвене звезде, одиграна су још четири меча квалификација за Лигу шампиона, а може се рећи да је изненађење у Будимпешти приредио Ференцварош који је успео да савлада Динамо са 2:1 и избаци шампиона Хрватске из конкуренције за пласман у Лигу шампиона.

Online клађење какво нисте искусили: БетОле, добитак на клик од вас!

ОВО ЋЕ УДВОСТРУЧИТИ ТУГУ ДЕЛИЈА: Фалћинели је симбол неуспеха Звезде, ДУПЛО ИСПАДАЊЕ српског клуба

НИЈЕ СВЕ ТАКО ЦРНО: Упркос поразу од Омоније Звезда солидно зарадила, али може још ВИШЕ!

Ференцварош је после Селтика успео да узме меру и Динаму из Загреба, а домаћин је већ у другом минуту повео преко Ловренчића на асистенцију Нгуена. Динамо је успео да изједначи у 23. минуту после аутогола Узунија који је лоше реаговао после корнера. Исти играч успео је да се искупи за своју грешку у 65. минуту када је после контре успео да побегне одбрани Модрих и постави коначан резултат.

Мађарски представник играће у плеј-офу за Лигу шампиона против Молдеа који је вечерас савладао Карабаг после бољег извођења пенала. Карабаг је био бољи ривал, али није успео да дође до победе у 90 минута, док је у продужецима Молде промашио пенал, да би после једанаестераца Норвежани ипак обезбедили пролаз даље.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА И ПАРТИЗАН САМИ НА ВРХУ ЕВРОПСКЕ ЛИСТЕ: Ово нико није очекивао да ће испливати ПОСЛЕ ОМОНИЈЕ!

Макаби из Тел Авива пласирао се у четврту рунду квалификација за Лигу шампиона пошто је минималним резултатом савладао Динамо Брест. Једини гол постигао је Битон из пенала у 50. минуту. Израелски шампион играће у плеј-офу против Салцбурга.

Дански Митјиланд успео је да направи изненађење и на домаћем терену савлада фаворизовани Јанг Бојса. Домаћин је би обољи ривал, мада су и гости из Швајцарске имали своје шансе, али су у наставку примили три гола. Све је кренуло лоше по госте када је Лефор постигао аутогол уј 51. минуту. Предност Митјиланда је 11 минута касније дуплирао Дрејер, да би у 84. минуту Мабил оверио тријумф Митјиланда и пласман у плеј-оф квалификација за Лигу шампиона.