КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА МУНДИЈАЛ: Српкиње славиле са 5:2 у гостима

23.02.2022. 18:27
Jovana Damnjanović
Јована Дамњановић / Извор: МН Press

Рутиснки тријумф.

Женска фудбалска репрезентације Србије савладала је на гостовању селекцију Турске резултатом 5:2 и освојила важна три бода у квалификацијама за Светско првенство 2023. године.

НЕСТВАРНО! Фудбалску утакмицу прекинула ЗМИЈА, двојица су је носили са терена (ВИДЕО)

СТАНОЈЕВИЋ ПРЕД ЧЕХЕ: Победом у Прагу смо себи наметнули притисак

Министарка позвала енглеске клубове да БОЈКОТУЈУ финале Лиге шампиона

У оквиру шестог кола квалификација за Мундијал, женски национални тимови Турске и Србије играли су меч на стадиону "Гурсел Аксел" у Измиру.

Српкиње су фантастично отвориле меч и повеле са 2:0 већ након 12 минута утакмице, а голове су постигле Тијана Филиповић и Јована Дамњановић.

Турска - Србија 2:5 (1:3)

Стадион: "Гурсел Аксел" у Измиру.

СТРЕЛЦИ: 0:1 Филиповић 8, 0:2 Дамњановић 12, 0:3 Дамјановић 37, 1:3  Ураз 42, 2:3 Топку 52, 2:4 Чанковић 65, 2:5 Филиповић 72. Стадион у Измиру.

ТУРСКА: Акгоз, Кешкин, Таг, Каја, Карагенц, Топку (86. Топку), Есен (57. Архан), Чин (46. Текмен), Туркоглу (81. Куру), Садикоглу (87. Чивелек), Ураз. Селектор: Некла Гунђор.

СРБИЈА: Костић, Илић (90 1 Ђорђевић), Словић, Дамјановић (87. Крстић), Фрајтовић (87. Денда), Чанковић, Миливојевић (58. Ема Петровић), Стефановић, Мијатовић, Дамњановић, Филиповић (90 1 Пантелић). Селектор: Предраг Гроздановић.

Голом Невене Дамјановић стигло се и до предности од три гола, али пред крај првог полувремена гол за Турску постигла је Јагмур Ураз и учинила занимљивијим наставак меча.

Туркиње су голом Ебру Топцу дошле на само гол заостатка и осигурале неизвјесну завршницу меча.

Водство Србије повећала је Ема Петровић, а за коначни резултат 5:2 погодила је Александра Ђорђевић.

Најновије вести из света фудбала можете наћи ОВДЕ.