КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА МУНДИЈАЛ: Уругвај престигао Перу на табели! Кавани маказацима затресао мрежу (ВИДЕО)

02.02.2022. 08:11
Fudbalska reprezentacija Urugvaja
Фудбалска репрезентација Уругваја / Извор: Профимедиа

Борба за још две визе за Катар као и за место у баражу.

Фудбалери Уругваја приближили су се Мундијалу новом победом против Венецуеле са 4:1, а Бразил је са 4:0 разбио Парагвај иако је већ оверио визу за Катар.

Играчу Јунајтеда продужен притвор због насиља и претње смрћу, спонзори отказују сарадњу, клуб се огласио

КИКС КЕНГУРА! Аустралији Мундијал све даље

УБИЈЕНА СУПРУГА ФУДБАЛЕРА: Кристина иза себе оставила троје деце

Стрелци за Уругвај су били Бентанкур већ у првом минуту, а надовезали су се Де Араскета и Кавани који је маказивцама у надокнади првог дела повисио на 3:0.

Суарез је ставио тачку на меч већ у 53. минуту, а Каванију је ВАР-ом један гол и поништен у 62. минуту. Пораз је само ублажио Мартинез у 65.

Аргентини је био довољан минималац против Колумбије голом Мартинеза да настави да прати устопу Бразил, док су Перу и Еквадор поделили плен, а тај резултат је одговарао Уругвају који је сада избио на четврто место.

Само Бразил и Аргентина имају оверен пласман на Мундијал, преостале позиције кокје воде у Катар држе Еквадор и Уругвај, док је Перу пети и има прилику за бараж.

Остала су само два кола и малу наду имају Чиле и Колумбија, зависиће од резултата боље пласираних тимова.