КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА СП: Данска спаковала осам комада, Енглеска рутински са Албанијом

28.03.2021. 21:02
Fudbalska reprezentacija Danske
Фудбалска репрезентација Данске / Извор: Профимедиа

Рапсодија Кристијана Ериксена и дружине.

Одигране су четири утакмице данашњег програма другог кола европских квалификација за Светско фудбалско првенство у Катару 2022. године.

НОВА ТИКЕТ БОМБА! Погођена КВОТА 1502 и парови о којима ће се причати (ФОТО)

ПОРАЗ У БЕОГРАДУ, ПА ШОК ОД ЛУКСЕМБУРГА: Стивен Кели не размишља о оставци

СТОЈАНОВИЋ ОТКРИО ТАЈНУ ПИКСИЈЕВОГ УСПЕХА: Знам шта је причао на полувремену и шта им је усадио у главу

Шпанија је у групи "Б" голом у последњим тренуцима успела да преокрене резултат у Тбилисију где је Фурија савладала Грузију са 2:1. Поготка није било све до финиша првог дела игре, у 44. минуту Квича Кваратшкелија је на велику радост присутних навијача довео своју селекцију у изненађујуће вођство.

Гости су до изједначења стигли у 56. минуту преко Ферана Торес. Покушавала је чета Луиса Енрикеа да преокрене резултат, храбри Грузини држали су се све до другог минута надокнаде времена када је Дани Олмо уз помоћ нешто слабије интервенције голмана погодио само рашље са око 25 метара.

Данска је у групи "Ф" у Хернингу убедљиво славила против Молдавије резултатом 8:0. Заблистали су Долберг и Дамсгард са по два поготка, док су се у стрелце уписали још и Стригер Ларсен, Јенсен, Сков и Ингвартсен.

Селекција Енглеске је у групи "И" забележила још једну победу, овога пута у Тирани где је савладала Албанију са 2:0. Домаћина је начео Хари Кејн у 39. минуту, да би у 63. Мејсон Маунт поставио коначних 2:0.

Јерменија је на домаћем терену била боља од Исланда 2:0 у дуелу групе "Ј". Победу су свом тиму донели Барсегјан у 53. и Бајрамјан у 74. минуту.