КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА СП: Депај за победу Холанђана, ОСМИЦА Белгије, фаворити сигурни (ВИДЕО+ФОТО)

13.11.2016. 20:02
Depaj
Депај / Извор: Реутерс

Славила и селекција из комшилука.

Холандија је захваљујући двоструком стрелцу Мемфису Депају теже него што се очекивало славила у Луксембургу, Бугарска је минимално савладала Белорусију, док су очекивано лаке победе уписали Швајцарска, Мађарска и Кипар. Белгија је са чак осам голова у мрежи испратила Естонце, док је Португалија лако победила Летонију уз два гола и неискоришћен пенал Кристијана Роналда.

"Лале" су се победом у Луксембургу вратиле на велика врата у трку са Шведском за освајање другог места у А групи у којој ће готово извесно директан пласман на СП обезбедити Француска. После једногодишње паузе у стартну поставу Холандије се са капитенском траком на руци вратио Арјен Робен и одмах постигао гол. Робен је ипак, заједно са још једним ветераном Веслијем Снајдером, већ у полувремену остао у свлачионици. У другом полувремену заблистао је резервиста Мемфис Депај, двоструки стрелац, а памтиће се његов други гол, из слободног ударца.

Белгија је са чак 8:1 декласирала Естонију и тако наставила да граби ка директном пласману на СП. По два гола постигли су Ромелу Лукаку и Дрис Мертенс. У тој групи после ремија код куће против Босне и Херцеговине Грчка има отворен пут ка освајању другог места које највероватније води у бараж.

Прваци Европе Португалци су лако победили Летонију, али и даље су иза Швајцарске и далеко од директног пласмана на СП. Кристијано Роналдо је поново био у центру пажње, један пенал је искористио, један није, а постигао је и гол из игре.

РЕЗУЛТАТИ

А група

Бугарска - Белорусија 1:0

(Ивелин Попов 10)

Луксембург - Холандија 1:3

(Шано 43. пенал - Робен 36, Депај 58, 84)

ТАБЕЛА: Француска 10, Холандија 7, Шведска 7, Бугарска 6, Белорусија 2, Луксембург 1.

Б група

Швајцарска - Фарска Острва 2:0

(Дердијок 27, Лихтштајнер 83)

Мађарска - Андора 4:0

(Гера 34, Ланг 43, Ђурко 73, Салај 88)

Португалија - Летонија 4:1

(Кристијано Роналдо 28. пенал, 85, Вилијам Карваљо 70, Бруно Алвес 90 2 - Зјузинс 67)

ТАБЕЛА: Швајцарска 12, Португалија 9, Мађарска 7, Фарска Острва 4, Летонија 3, Андора 0.