КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА СП: Финци ОЧИТАЛИ лекцију Босанцима и то са играчем мање

13.11.2021. 17:18
Fudbalska reprezentacija Finske
Фудбалска репрезентација Финске / Извор: Реутерс

Победа оставила Скандинавце у конкуренцији за Мундијал.

Фудбалска репрезентација Босне и Херцеговине неће играти на Мундијалу у Катару. Изгубили су на свом терену са 3:1 од Финске и тако изгубили шансе да иду на Светско првенство.

ГДЕ ЋЕТЕ БОЉИ ДОКАЗ: Испливао ПОДАТАК који говори да ће Србија ПОБЕДИТИ Португалију у недељу

СКАНДАЛ У ПОРТУГАЛИЈИ: Селектор Сантош се суочио са ОЗБИЉНИМ проблемом! Пале тешке ОПТУЖБЕ

СМС ИМА ЛЕК ЗА РОНАЛДА: Имамо бољи тим од оног са Мундијала 2018.

Босанци су морали да славе у овом мечу како би размишљали о проласку у бараж из групе Д, али нису успели да дође ни до ремија.

У 24. минуту је Миралем Пјанић играо руком у шеснаестерцу, али је Тему Пуки промашио са беле тачке.

Ипак, само четири минут касније, Маркус Форс је Финску ипак довео до предности пред веома занимљив наставак меча.

Ако довољна помоћ није била од Пукијевог промашеног пенала, Јука Раитала је направио ужасан старт и зарадио црвени картон осам минута пре краја првог полувремена.

Робин Лод је у 52. минут повисио на 2:0 и тада се видело да Босна и Херцеговина тешко може до тријумфа.

У игру је ушао Лука Менало који је после само 120 секунди проведених на терену успео да смањи на 2:1 у 69. минуту.

Све наде су угашене у 73. када је Данијел О'Шонеси поставио коначних Босна и Херцеговина - Финска 1:3.

Сада Финска са 11 бодова и има и прилику да можда оду на Мундијал преко баража.

Имају два бода више од Украјине пред последње коло, док је БиХ дефинитивно остала без свих шанси за пласман у Катар.