КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА СП: Холанђани сломили Норвешку, Турска иде у бараж

16.11.2021. 22:40
Fudbalska reprezentacija Holandije
Фудбалска репрезентација Холандије

Лале сигурне.

Вечерашњим утакмицама су завршене европске квалификације за Светско првенство. Одиграни су последњи мечеви у групама Д, Е, Г.

ШОКАНТНО ВЕЧЕ ИТАЛИЈАНА: Првак Европе иде у бараж, Швајцарска је на Мундијалу

КОНАЧНО ДОБРА ВЕСТ ЗА КЛОПА: Велико појачање за меч са Арсеналом (ФОТО)

ПОКАЈАО СЕ: Фудбалер ПСЖ се враћа у Барселону? (ФОТО)

Најинтересантније је било у групи Г. Пре последњег кола Холандија је била прва са два бода предности у односу на Турску и Норвешку и очекивао их је меч на свом терену против Викинга.

Лале су оправдале улогу фаворита и савладале Норвежане 2:0. Стрелац првог гола на Де Кајпу је био Бергвајн у 84. минуту. Сјајно је лопту одложио Дањума, а нападач Тотенхема је био присебан и погодио под пречку. Коначан резултат је поставио Мемфис Депај у 91. минуту.

У Подгорици је почело поприлично шокантно за Турску, пошто је Бећирај донео предност домаћем тиму већ у четвртом минуту.

Гости су за разлику од Црногораца имали императив на овом мечу, па су кренули свим силама на гол Шаркића.

И успели су да преокрену резултат и обезбеде бараж. Актуркоглу је изједначио у 22. минуту, док је Кокчу у 60. минуту поставио коначних 2:1. На крају се испоставило да Турцима није ни била потребна победа, због неуспеха Норвежана у Ротердаму.