ШОКАНТНО ВЕЧЕ ИТАЛИЈАНА: Првак Европе иде у бараж, Швајцарска је на Мундијалу

15.11.2021. 22:44
Fudbalska reprezentacija Italije
Фудбалска репрезентација Италије / Извор: Реутерс

Азури поклекли.

Ближи се крај квалификација за Светско првенство у Катару, а вечерас су одиграни мечеви група Ц,Ф,И.

КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА МУНДИЈАЛ: Северна Македонија УСПЕЛА да дође до БАРАЖА

ЧИМ ЈЕ МИТРОВИЋ ДАО ГОЛ: Ово није било у преносу - Пикси НАПУСТИО МЕЧ! Мислили да му ПОЗЛИЛО, а ово је истина

ЦРВЕНА ФУРИЈА У КАТАРУ: Шпанија слави играча који је дуго већ на удару због лоше игре

Репрезентација Италије одиграла је само 0:0 против Северне Ирске, па ће тако преко баража тражити евентуални пласман на Светско првенство.

Изабраници Роберта Манћинија су пред последње коло делили прво место са Швајцарском, али су имали нешто бољу гол разлику и били су у предности у односу на свог противника.

Међутим, на терену потпуно друга прича. Италијани су нападали, али су исто тако и стрепели. Почетком другог полувремена спасао их је Донарума, да би потом Кјеза био за мало непрецизан.

Манћини је морао да крене на све или ништа, у последњих 20 минута није му ни 1:0 било довољно, па су ушли Белоти, Бернардески и Локатели. Емерсон је у 80. минуту био најближи голу, лопта је прошла тик поред стативе, а одмах затим га је заменио Скамака, пети офанзивац у том тренутку играо је за Азуре.

Домаћи су претили из контри, користили су огроман простор и умало  су повели у 82. минуту када је лопта опет прошла за мало поред стативе.

У 90. минуту домаћи су имали највећу шансу на мечу, Донарума је напустио гол, офанзивац Ирске је имао празан гол, али је погодио Бонућија.

Швајцарска је успела да искористи тај кикс Азура и убедљивом победом над Бугарском (4:0) оде у Катар.

Голове за тим Мурата Јакина постигли су Окафор, Варгас, Итен и Фројлер.