КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА СП: Голеада у Шпанији, бурно у Албанији (ФОТО)

12.11.2016. 20:10
Fudbalska reprezentacija Turske
Фудбалска репрезентација Турске / Извор: Реутерс

Одиграни мечеви у групама Д, Г и И.

Пре почетка утакмице Велс - Србија одигране су оба меча у групи Д квалификација за Мундијал у Русији. Аустрија је угостила Ирце, али није искористила предност домаћег терена. Победила је острвска селекција, а једини гол дао је Џејмс Меклин у 48. минуту. У другом дуелу Грузија и Молдавија су одиграле без победника - 1:1. Захваљујући освојеним бодовима, Ирци су избили на прво место групе у којој се налази и Србија.

У осталим групама, славили су домаћини. Хрватска је победила Исланд са 2:0, а идентичним резултатом славили су и Турци, против селекције такозваног Косова. На стадиону у Анталији голове су дали Јилмаз и Сен у 51. и 55. минуту. Меч је такође обележила провокација на почетку меча.

- Мученици никада не умиру, наша домовина је недељива - писало је на застави.

Остаје да се види да ли ће УЕФА и ФИФА бити доследне, пошто одавно наглашавају да је истицање парола са политичком поруком кажњиво.

Изузетно напет и узбудљив меч виђен је у Елбасану. Албанија је пред својим навијачима изгубила од репрезентације Израела. Већ у 17. минуту, албански фудбалер је задобио директан црвени картон и минут након тога, противник је успео да постигне гол са беле тачке, прецизан је био Захави. Да ствар буде још гора, добили су још један црвени картон, овога пута је Бериша био у центру пажње. Потом је Израел пропустио шансу да са беле тачке повећа предност. Непрецизан је био стрелац јединог гола али је ту грешку исправио Еинбиндер. Израел је успео да постигне и трећи гол, прецизан је био Атар.

Италија је очекивано била боља од Лихтенштајна и већ у првом полувремену ставила до знања ко је јачи на терену па су и отишли на предах са чак четири гола предности.

Шпанија није била у свом препознатљивом стилу у мечу против Македоније. Дали су изабраници Лопетегија све од себе како би повели али су добром игром натерали противника да погреши па су постигли аутогол, кривац је био Велкоски, док се асистенција уписује Карвахалу. Витоло је у другом полувремену потврдио да је Шпанија фаворит. У року од минута, у стрелце су се уписали и Монреал а потом и Адуриз..

Španija Makedonija
Шпанија Македонија / Извор: Реутерс

На свом терену Украјина је савладала Финску, у утакмици са много јавних опомена а победник је решен у првом делу меча.

Наша репрезентација успела је да у Кардифу одигра нерешено против Велса. Играч Реал Мадрида Герет Бејл је довео своју екипу у вођство голом у 30. минуту а недуго затим зарадио је жути картон. Играч Њукасла Александар Митровић донео је радост навијачима Србије, који је постигао гол главом.