КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА СП: Митровић спасилац, Србија је и ДАЉЕ први фаворит за пласман у Русију (ГАЛЕРИЈА+ВИДЕО)

11.06.2017. 20:13
Aleksandar Mitrović
Александар Митровић / Извор: Фото: Старспорт

Меч групе Д одигран на стадиону "Рајко Митић".

Фудбалске репрезентација Србије и Велса одиграле су нерешено (1:1) у утакмици квалфикација за Светско првенство у Русији. Пред одлично попуњеним трибинама стадиона "Рајко Митић" (око 45.000 гледалаца), Орлови су губили од Велса (Ремзи из пенала), а захваљујући голу Александра Митровића у наставку меча освојен је бод. После овог меча, Србија је задржала водећу позицију на табели групе Д. Нешто раније, Република Ирска и Аустрија су играли нерешено. Орлови сада имају 12 бодова, колико и Ирци. Велс има осам, колико и Аустрија. Самим тим Србија је и даље први фаворит за пласман на Мундијал. До краја квалификација остала су још четири кола. Следећи меч биће одигран у Србији, а гост 2. септембра биће Молдавија (играли са Грузијом 2:2). Треба рећи да су и Орлови у другом полувремену оштећени за пенал, после играња руком у казненом простору.

Меч се укратко може описати и на основу статистике. Србија селектора Славољуба Муслина имала је 60 одсто поседа лопте и чак 15 покушаја ка голу Вејна Хенесија. На другој страни, Велшани су имали седам покушаја укупно, од тога два у оквир гола. Орлови су само једном погодили оквир гола, али то је било довољно за бод. Такође треба рећи да је дебитовао и Александар Пријовић који је имењаку Митровићу маестрално асистирао за гол.

Укратко, селекција Криса Колмана је почела боље, али је Србија постепено преузела иницијативу. Тако је у 28. минуту, после лопте капитена Бранислава Ивановића, Александар Митровић, главом био непрецизан. Недуго затим, исти играч није најбоље захватио пас Антонија Рукавине. А онда, после непотребног истрчавања голмана Владимира Стојковића ситуација се закомпликовала. Велшани су добили слободан ударац са ивице шеснаестерца. Неколико тренутака касније, због повлачења Сема Воукса Лука Мииливојевић је добио жути картон, а Велшани пенал. Сигуран је био Арон Ремзи. До краја полувремена, Србија је имала иницијативу, али Вејн Хенеси није био савладан.

У наставку меча, Србија је опет имала иницијативу, а било је и шанси. Покушао је Душан Тадић, али се српски тим радовао тек у 74. минуту. Митровића је одлично, петом проиграо Пријовић, за 1:1. До краја меча било је покушаја на обе стране (Ремзи и Митровић), али се резултат није мењао.

Како је било из минута у минут прочитајте у наставку текста.

Фудбалске репрезентације Србије и Велса играју утакмицу квалификација за Светско првенство у Русији. Меч се игра на стадиону "Рајко Митић", а разлика у бодовима је четири, у корист Орлова. Евентуална победа нашег националног тима у великој мери отворила би врата пласману на Мундијал. Интересовање за овај дуел је веома велико.

На порталу Србија Данас можете да пратите дешавања, УЖИВО, са највећег српског стадиона.

ЗНА СЕ: Муслин са ОВИХ 11 НАПАДА Велшане (САСТАВИ)

СВЕ ЈЕ СПРЕМНО ЗА ОКРШАЈ: Орлови чекају Змајеве, погледајте како је испред стадиона (ГАЛЕРИЈА)

Можете и да погледате делић атмосфере са пуног стадиона.

Video file

КРАЈ УТАКМИЦЕ

89. минут - Митровић опет непрецизан. Добра прилика одлази у неповрат.

83. минут - Покушава Матић из слободног ударца. Нема гола.

74. минут - ГООООЛ - Митровић. Сада је 1:1. Асистент је Пријовић, и то петом.

66. минут - Уместо Костића улази дебитант Пријовић.

65. минут - Корнер за Велшане. Ален лоше центрира. Веома непрецизно.

64. минут - После контре Гудељ из велике даљине. Непрецизан је.

63. минут - Прва измена. Гудељ уместо Миливојевића.

61. минут - Ален стартује на Костића. Слободан ударац са леве стране. Велшани отклањају опасност.

57. минут - Коларов снажно шутира из слободног ударца, али замало преко гола.

49. минут - Судија Соуза не свира пенал. Играчи и клупа се буне. Разлог је играње руком Гантера. Србија је оштећена. Због тога и звиждуци са трибина.

Нема измена.

ПОЧЕЛО И ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЈ ПОЛУВРЕМЕНА

45 1. минут - Коларов пролази по левој страни. Снажно центрира, али лопта не долази до Митровића.

ГУЖВА НА ТРИБИНАМА: Фрка између Срба и Велшана, интервенисали и жандарми (ГАЛЕРИЈА)

42. минут - Коларов изводи "слободњак". Погађа само живи зид.

35. минут - Ремзи сигуран са беле тачке.

34. минут - Истрчава Стојковић (потпуно беспотребно) и фаулира Ремзија. После слободног ударца пенал за Велс. Судија Соуза сматра да је Миливојевић повлачио Воукса.

30. минут - Наставља се опсада гола. Митровић главом, али преко гола.

28. минут - Нова лопта за Митровића у казненом простору. Нападач Њукасла не стиже. У наредном нападу, Ивановић ка Митровићу. Нападач Орлова се баца, са неколико метара покушава главом, али поред гола.

21. минут - Корнер за Србију. Реприза корнера. Нема опасности по гол Велса.

20. минут - Опет Митровић прима лопту у казненом, али нема шута.

10. минут - Са леве стране центаршут. Митровић опет покушава главом, али ни сада не успева да лопту пошаље ка голу гостију. Стадион је пун, а тренутно најгласнији је југ.

6. минут - Рукавина центрира са десне стране. Митровић покушава, али лоше захвата лопту главом. Нема опасности по гол Хенесија.

3. минут - Први корнер на утакмици, за Велс. Вилијамс није најбоље захватио лопту. Голман Стојковић је враћа у игру.

Утакмица почиње. Србија игра у црвеној опреми и у првом полувремену напада ка јужној трибини.

И ОНИ СУ ДОШЛИ ДА НАВИЈАЈУ ЗА СРБИЈУ: На стадиону Кокеза, Милошевић, Пижон... (ГАЛЕРИЈА)

СРБИЈА - ВЕЛС 1:1

СТРЕЛЦИ: Ремзи 35.п - Митровић 74.

СТАДИОН: "Рајко Митић"

СУДИЈА: Мануел Соуза (Португалија)

ЖУТИ КАРТОНИ: Миливојевић, Стојковић, Матић - Ален, Ричард

ЦРВЕНИ КАРТОН:

СРБИЈА: Стојковић, Ивановић, Настасић, Вуковић, Рукавина, Матић, Миливојевић (од 63. Гудељ), Коларов, Тадић, Митровић, Костић (од 66. Пријовић).

ВЕЛС: Хенеси, Ричардс, Дејвис, Честер, Вилијамс, Гантер, Ледли, Едвардс (од 73. Хаус), Ален, Рамзи, Воукс (од 85. Лоренс).

КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА СП: Играли Аустријанци и Ирци, погледајте како је то утицало на Србију (ФОТО)