ИБРА СЕ НЕ ДА: Врсном асистенцијом обележио повратак, Грци шокирали Шпанце, Италија лако с Ирцима (ВИДЕО)

25.03.2021. 22:48
Zlatan Ibrahimović
Златан Ибрахимовић / Извор: Реутерс

Врло занимљиво вече квалификација за Мондијал.

Данас су одигране утакмице у пет квалификационих група за Светско првенство. У првим мечевима играним од 18 часова победе су као гости забележиле селекције Швајцарске и Данске.

ИЗАЗВАО КОНТРОВЕРЗУ ПО СЛЕТАЊУ У БЕОГРАД: Роналдо већ на удару јавности, све због ЈЕДНЕ ФОТОГРАФИЈЕ (ФОТО)

СТИГЛИ СУ У 18:57: Португалци предвођени Роналдом допутовали у Београд

РОНАЛДО У СРЕДИШТУ НАПАДА: Јокановић већ зна састав Португала против Србије! Још већа опасност ИЗА

Швајцарци су у оквиру групе Ц на стадиону „Васил Левски“ у Софији лако победили домаћу селекцију Бугарске са 3:1. Све је било решено од седмог до 13. минута кад су гости постигли три гола. Стрелци су били Брел Емболо, Харис Сеферовић и Стивен Зубер.

Бугари су на старту другог полувремена успели само да ублаже пораз поготком Кирила Десподова. Рутински су до победе стигли и Данци на гостовању Израелу у Тел Авиву у оквиру групе Ф. Повели су поготком фудбалера Барселоне Мартина Брајтвајта у 13. минуту, а коначан резултат поставио је Јонас Винд у 67. минуту. За Израел је до 68. минута играо фудбалер Партизана Бибарс Natho.

Natho
Natho / Извор: Реутерс

Што се тиче каснијих термина, репрезентације Шпаније и Грчке одиграли су 1:1 у Гранади. Огромно изненађење и велики бод Грци су освојили голом из смешног пенала који је реализовао Анастасиос Бакасетас на почетку другог полувремена.

Тада је Ињиго Мартинез направио велики глупост и ђоном нагазио Јоргоса Мацураса и тако кумовао киксу великог фаворита.

Претходно је Алваро Мората довео Шпанце у вођство, али оно није материјализовано, па је Шведска већ усамљена на врху Б групе.

Alvaro Morata
Алваро Мората / Извор: Реутерс

Швеђани су у Стокхолму савладали Грузију 1:0. На повратку Златана Ибрахимовића селекција "три круне" се помучила, али дошла до три бода и најбоље почела трку. Управо је ас Милана асистирао за једини погодак из 35. минута када је стрелац био Виктор Класон.

У групи Ц, Италија је лако савладала Северну Ирску 2:0 у Парми. Све је било решено после 39 минута када су Азури постигли два гола преко Доменика Берардија и Ћира Имобилеа.

Italija - Severna Irska
Италија - Северна Ирска / Извор: Реутерс

Све после тога је било одрађивање посла, па се тим Роберта Манћинија придружио Швајцарској на врху.

У великој драми у завршници меча, фудбалери Северне Македоније изгубили су од Румуније са 3:2 (1:0) у првом колу Ј групе.