КВАРАЦКЕЛИЈА ЗНАЧИ ТИТУЛА: Грузијац и Осимен донели још једну победу Наполију, трофеј фактички у шакама (ВИДЕО)

19.03.2023. 18:26
Kviča Kvarackelija
Квича Кварацкелија / Извор: Реутерс

Убедљив тријумф.

Фудбалери Наполија настављају да побеђују у Серији А, пошто су у 27. колу савладали Торино у гостима са 4:0.

ПРЕГАЗИЛИ ПАЛАС: Арсенал нема намеру да стане у борби за трон

МАТЕУС: Фудбалери Бајерна не би требало да се плаше Халанда

УЗАЛУД ТАДИЋЕВ ПОГОДАК: Ајакс се добрано удаљио од титуле, поражен од најљућег ривала (ВИДЕО)

Наполитанци су већ у деветом минуту дошли у вођство, после сјајног скока Виктора Осимена и гола главом после корнера Зјелинског.

Имали су потом Бикови две добре шансе у једној акцији – Мерет је одбранио снажан ударац Ричија, а Санабрија је одбитак спровео до стативе.

У 35. минуту Наполи је дуплирао предност, пошто је из једанаестерца био сигуран Квича Кварацкелија. Грузин је и изнудио пенал након што је на њему неспретно стартовао Линети.

Питање победника дефинитивно је решено у 51. минуту – Kvarachelija је петом оставио за Оливеру, чији центаршут је на другој стативи сачекао Осимен и постигао још један гол главом.

Тангуј Ндомбеле, позајмљени играч Тотенхема, био је стрелац у 68. минуту, његов дебитантски гол у Серији А, а зицер му је припремио Кварацкелија.

То је био коначни резултат и 24. тријумф Наполија ове сезоне.

У другом мечу у истом термину, Фиорентина је победила Леће са 1:0. У 27. минуту Сапонара је центрирао, у почетку се чинило да је то био гол Ника Гонзалеса, али заправо је Антонино Гало дао аутогол.

Никола Миленковић одиграо је целу утакмицу за Виолу, док је Алекса Терзић ван строја због повреде.

То је четврта узастопна победа Фиорентине.