СМС НАЧЕО МРЕЖУ "СТАРЕ ДАМЕ": Лацио славио против Јувентуса

08.04.2023. 22:43
Sergej Milinković Savić
Сергеј Милинковић Савић / Извор: Реутерс

Меч 29. кола.

Фудбалери Лација победили су Јувентус са 2:1 пред својим навијачима у последњем мечу 29. кола италијанске Серије А.

И кад те неће, точак среће се окреће

КРАХ СТАНКОВИЋА: Сампдорија у ЗАУСТАВНОМ времену отишла на ЗАЧЕЉЕ табеле

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Лампард НЕУСПЕШНО дебитовао на клупи Челсија! Пораз Фулама без Срба

Повео је Лацио голом Сергеја Милинковића-Савића. Добио је Србин ваздушни дуел у 39. минуту против Алекса Сандра, када је прихватио лопту остао је сам испред гола Јувентуса, и онда му није било тешко да савлада Војчека Шчесног.

Само четири минута је трајала предност Лација. После корнера са десне стране, најбоље се у казненом простору нашао Адријан Рабио који је главом лопту упутио ка голу Лација. Прво је успео да одбрани Проведел, али из другог покушаја је Француз успео да лопту угура у мрежу.

Меч је одлучила невероватна асистенција Луиса Алберта који је после лопте са десне стране петом лопту послао до Матије Закањија који се нашао сам на другој страни. Из те позиције бек Лација је сјајним ударцем савладао голмана Јувентуса.

Срспки двојац Душан Влаховић - Филип Костић код Јувентуса је изашао заједно у 63. минуту. Нападач Старе даме се пожалио на повреду још у 17. минуту када је био нагажен. Ипак, смогао је снаге да настави, али није довршио сусрет.