НИЈЕ БИЛО ЛАКО: Партизан "укротио" Зебре и направио добру увертиру за 153. "дерби" (ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА)

25.02.2017. 18:54
FKPArt
ФКПАрт / Извор: Фото: ФК Партизан

Црно-бели 4. марта гостују Црвеној звезди.

Партизан је у 23. колу Суперлиге победио Борац 2:1, одиграо коректно и направио добру увертиру за 153. "вечити дерби" који ће се следеће суботе одиграти на стадиону Црвене звезде. Изабраници Марка Николића су и без двојице стандардних првотимаца, Уроша Ђурђевића и Евертона Луиза, лако савладали Борац који је партијом у Хумској показао да није случајно на претпоследњем месту табеле. Тренера Партизана у победи може да забрине чињеница да су његови изабраници пропустили неколико одличних прилика, али сигурно је да би и он и навијачи највише волели да црно-бели прораде следеће суботе у мечу који може да има пресудан исход у трци за титулу.

СВАКА ЧАСТ: Евертон не игра против Борца, али су му навијачи на ОВАЈ НАЧИН пружили ПОДРШКУ (ФОТО)

Све дилеме око победника решену су за само осам минута. Прво је у 26. минуту, после одличне акције и асистенције капитена Мирослава Вулићевића, прецизан био Небојша Косовић који је на најбољи могући начин искористио шансу која му се указала после суспензије Евертона.

ПРВЕНАЦ: Кошаркаш Партизана ДОБИО награду (ВИДЕО)

ПАЛЕ СУ ПРВЕ МЕДАЉЕ У АТЛЕТИЦИ: Ево ко их је ОСВОЈИО (ФОТО)

Партизан је предност дуплирао у 34. минуту. После једног гурања у шеснаестерцу црно-белих судија Илија Брдар је показао на белу тачку, а Леонардо је рутински послао лопту у мрежу за 13. гол у Суперлиги ове сезоне којим се учврстио на челу листе стрелаца.

ШИРОМ ЕВРОПЕ: Навијачи Кристал Паласа ПОЛУДЕЛИ због Луке, Бајерн РАЗБИО Хамбургер (ФОТО)

ОТВОРЕН ПРЕДМЕТ "БАЊИЦА": Колике КАЗНЕ чекају Евертона, Мараша и Рад (ФОТО)

Партизан је у другом полувремену наставио са доминацијом, али није успео да постигне трећи гол. Леонардо је једном био неодлучан, други пут себичан, а Тавамба није искористио одличну шансу у 62. минуту, био је непрецизан са 12 метара. Казна је уследила у 66. минуту, Марко Јанковић је скривио пенал оборивши Тијага, а бивши фудбалер Црвене звезде Стефан Михајловић је рутински са "креча" матирао Филипа Кљајића.

ХАЧЕР ИЗАШАО ИЗ БОЛНИЦЕ: Емотивном ПОРУКОМ одушевио све ГРОБАРЕ! (ФОТО)

Одмах после гола са пенала, Борац је могао и до изједначења, али је Тијаго шутирао поред гола. То је раздрмало изабранике Марка Николића који су у размаку од неколико минута имали две одличне прилике. Прво је Леонардо добро шутирао из слободног ударца са нешто више од 20 метара, али је голман гостију био на правом месту, да би се затим обрукао Марко Јанковић који није искористио стоодстотну шансу. До краја ипак није било промена па је остало 2:1.

ПАРТИЗАН - БОРАЦ 2:1
СТРЕЛЦИ: Косовић у 26, Леонардо у 34. из пенала за Партизан, а Стефан Михајловић у 66. из пенала за Борац. СТАДИОН: Партизана. ГЛЕДАЛАЦА: 3.000.

Партизан: Кљајић, Вулићевић, Миленковић, Остојић, Милетић, Јевтовић, Косовић, Јанковић (од 89. Саша Илић), Михајловић (од 86. Ђуричковић), Леонардо, Тавамба (од 90 2. Јовановић).

Борац: Мишић, Марковић, Маринковић, Драшковић, Игњатијевић, М. Костић, Марчић (Делић од 46), Л. Јовановић (од 76. Пуношевац), Тијаго, Живановић.

НА ПУТУ ЗА РУСИЈУ: Муслин ЖЕЛИ овог ИГРАЧА (ФОТО)