Лапорта: Не искључујем могућност да ћемо тражити понављање меча са Реалом

22.04.2024. 17:08
Đoan Laporta
Ђоан Лапорта / Извор: Профимедиа

Председник Барселоне Ђоан Лапорта изјавио је данас да не искључује могућност да ће каталонски клуб тражити од Фудбалског савеза Шпаније понављање меча 32. кола Ла Лиге са мадридским Реалом, преносе шпански медији.

Реал је синоћ у Мадриду победио Барселону резултатом 3:2 у 32. колу Ла Лиге. Реал је до тријумфа стигао голом Џуда Белингема у 91. минуту. Реал је први на табели Ла Лиге са 81 бодом, док је Барселона друга са 70. Фудбалери Барселоне, као и чланови стручног штаба су после меча изјавили да је главни судија Цезар Сото Градо у неколико ситуација оштетио каталонски клуб.

- Никада нисам био био за увођење ВАР технологије. Међутим, залажем се да би ВАР технологију требало користити како би се избегле грешке које могу да доведу до непоштених одлука судија. Не желим само да пренесем незадовољство навијача Барселоне због лошег коришћења ВАР-а, већ и да нагласим да та технологија, упркос томе што је уведена, изазива конфузију са контрадикторним критеријумима према клубовима - рекао је Лапорта, преноси званични сајт Барселоне.

Председник Барселоне је истакао да да би ВАР технологија требало да олакша посао судијама. Он је посебно истакао споран детаљ из 28. минута утакмице са Реалом. Фудбалер Барселоне Ламин Јамал је тада шутирао према противничком голу, али голман Реала Андреј Луњин избацио лопту са гол-линије.  Шпански медији подсећају да ни успорени снимак ни ВАР нису могли да потврде да је лопта читавим обимом прешла гол-линију. Лапорта је навео да ће од челника ФС Шпаније да тражи видео и аудио снимке са меча са Реалом.

- Ако се потврди да је гол регуларан, ићи ћемо даље и не искључујем могућност да тражимо понављање меча са Реалом", истакао је Лапорта.