Леонардо и Тавамба нокаутирали Звезду, драма у трци за шампиона Србије! (ВИДЕО)

18.04.2017. 19:35
Uroš Đurđević i Leandre Tavamba proslavljaju gol protiv Crvene zvezde
Урош Ђурђевић и Леандре Тавамба прослављају гол против Црвене звезде / Извор: МН Press

Црно-бели славили на стадиону "Рајко Митић" са 3:1.

Партизан је покорио "Маракану", славио са 3:1 (1:0) у 154. вечитом дербију и режирао драму у плеј-офу Суперлиге Србије. Тим Марка Николића заслужено је славио на терену најљућег ривала и сада има 40 бодова, као и лидер Црвена звезда. Биће то врло, врло узбудљива завршница шампионата Србије после занимљиве битке пред 26.000 навијача.

ДА ЛИ ЈЕ СВЕ РЕГУЛАРНО? Спретни Тавамба ВРАТИО предност ЦРНО-БЕЛИМА (ВИДЕО)

ХАОС ПРЕД ДЕРБИ: Чули се пуцњи! (ФОТО)

За разлику од успаванке у 153. одмеравању снага, и црвено-бели и црно-бели су се „отворили“ у мечу првог кола доигравања. Звезда је извела пет корнера у првом делу првог полувремена, а већ у другом минуту Дамијан Ле Талек је главом шутирао поред стативе Филипа Кљајића.

Тим из Хумске нападао је одбрану домаћина дубинским лоптама, а после једног таквог паса одличну шансу није искористио репрезентативац Србије Урош Ђурђевић. Тачније, Филип Манојловић је добром интервенцијом онемогућио госте да дођу у вођство.

Голман црвено-белих је ипак био немоћан у 21. минуту, када је Леонардо мајсторски извео слободан ударац и ухватио неспремног младог чувара мреже.

ОВДЕ погледајте еврогол Бразилца за вођство Партизана.

Звезда је била близу изједначења четири минута касније, али је ударац главом Ричмонда Боаћија ефектном парадом зауставио Кљајић. Могао је Ђурђевић да дуплира предност црно-белих, али је Манојловић поново био бољи у „дуелу“ са Ђурђевићем у 28. минуту.

У другом полувремену потпуно другачија Црвена звезда на терену. Тим Миодрага Божовића напао је Партизан и већ у трећем минуту наставка Боаћи је изједначио на 1:1 после акције Гелора Канге и асистенције Џона Руиза.

Црвено-бели су наставили са налетима, али без озбиљније шансе за гол. Када су црно-бели дошли до даха средином другог дела игре, стигли су одмах до новог вођства. Прво је Манојловић вешто одбранио ударац Леонарда, али је после корнера мрежу Звезде затресао Леандре Тавамба. Камерунац је искористио излетање у празно голмана Звезде, а после меча сигурно ће бити полемика да ли је Камерунац приликом поготка начинио фаул над Манојловићем.

Од тог тренутка на терену је постојао само један тим - Партизан. Црно-бели су контролисали ситуацију на терену, док су фудбалери Звезде насумично срљали у покушају да дођу до другог гола. Партизан је вешто искористио такав однос снага и после акције Петра Ђуричковића и Леонарда у 80. минуту стигао до потпуно заслуженог тријумфа. Други гол Бразилца значио је и велико славље навијача Партизана, који су умели да прославе други тријумф свог тима у трећем овосезонском дуелу са комшијама.

Црвена звезда - Партизан 1:3 (0:1)

СТАДИОН: Црвене звезде.

ГЛЕДАЛАЦА: 26.112.

СУДИЈА: Данило Грујић (Ниш).

СТРЕЛЦИ: Боаћи у 48. минуту за Црвену звезду - Леонардо у 21 и 80, Тавамба у 68. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Манојловић, Петковић, Луковић, Фримпонг, Ристић, Доналд, Ле Талек, Руиз, Канга, Плавшић,  Боаћи.

ПАРТИЗАН: Кљајић, Вулићевић, Миленковић, Остојић, Милетић, Јевтовић, Евертон, Јанковић, Леонардо, Ђурђевић, Тавамба.