ЛИДС НА РУБУ АМБИСА: Олердајсов тим поражен од "чекићара", а Брајтон дошао до историјског успеха

21.05.2023. 17:31
Sem Olerdajs
Сем Олердајс / Извор: Реутерс

Претпоследње коло Премијер лиге.

Фудбалери Вест Хема победили су на свом терену у Лондону Лидс са 3:1, у утакмици претпоследњег 37. кола Премијер лиге.

ТУХЕЛ КРИВИЦУ СВАЉУЈЕ НА ИГРАЧЕ: ”Изгубили смо због понашања!"

СКАНДАЛ У ПОСЛЕДЊЕМ КОЛУ: Тренер ОШАМАРИО Ибричића (ВИДЕО)

МАЈСТОРИЈА ЈОВИЋА НЕДОВОЉНА ЗА "ВИОЛУ": Луки довољна ТРИ МИНУТА да савлада Милинковић-Савића, али победа је измакла (ВИДЕО)

Лидс је повео голом Родрига у 17. минуту, а изједначио је Деклан Рајс у 31.

Домаћи су повели поготком Џерода Бовена у 72. минуту, а победу је обезбедио Мануел Лансини у четвртом минуту надокнаде времена на асистенцију Лукаса Пакете. После гола ВАР је проверавао да ли је Пакета био у офсајду и потврдио погодак.

Вест Хем има 11 победа и 14. је на табели са 40 бодова.

Лидс је близу испадања из лиге, налази се у зони испадања на 18. месту са 31 бодом, два мање од Евертона, који је први изнад црте.

Лидсу је за опстанак потребна победа против Тотенхема у последњем колу, али и да се поклопе резултати осталих утакмица.

Roberto De Zerbi
Роберто Де Зерби / Извор: Реутерс

Фудбалери Брајтона победили су на свом терену Саутемптон са 3:1, у утакмици претпоследњег 37. кола Премијер лиге и први пут у историји клуба изборили пласман у европско такмичење.

Брајтон је повео головима двоструког стрелца Евана Фергусона, који је постигао голове у 29. и 40. минуту.

Саутемптон је смањио заостатак у 58. минуту када је стрелац био Мохамед Ељунуси, а пет минута касније поништен је гол његовог саиграча Теа Волкота, пошто је утврђен офсајд после употребе ВАР технологије.

Победу Брајтону обезбедио је Паскал Грос у 69. минуту.

Брајтон је на шестом месту на табели, које води у Лигу Европа, са 61 бодом и има три бода више и утакмицу мање од Астон Виле која је на седмом месту. Тотенхем је осми са 57 бодова, а Брентфорд девети са 56.

Саутемптон је већ испао из лиге, после 25. пораза последњи је на табели са 24 бода.