ЛИГА ЕВРОПЕ: Преокрет Лавова на МИНУС 17 (ФОТО)

15.02.2018. 19:30
FK Astana - FK Sporting
ФК Астана - ФК Спортинг / Извор: Реутерс

У уторак су већ играли Црвена звезда и ЦСКА.

Утакмица 1/16 финала између Астане и Спортинга одиграна је по веома неповољним временским условима, али је после 90 минута ипак славио гост из Португалије. Повео је домаћин, али је на крају било 3:1 за Лавове из Лисабона.

УЕФА НИКАД НИЈЕ БИЛА ОВАКО ОШТРА: Скендербег без Европе ДЕСЕТ ГОДИНА!

УЕФА НАСТАВЉА ДА МАЛТРЕТИРА ЗВЕЗДУ: Црвено-беле чека КАЗНА због бакљаде против Келна!

Као што је речено, меч је одигран на температури од минус 17 степени Целзијуса, снег је провејавао, али на терену га није било. Повео је домаћин голом Марина Томасова, у седмом минуту, па се са резултатом 1:0 отишло на одмор. Ипак, у наставку меча виђен је потпуни преокрет. Прво је Бруно Фернандеш погодио са беле тачке, у 48. минуту, а на 2:1 је преокренуо Желсон Мартинс. Коначан резултат је поставио Сејду Думбија.

На голу домаћина је био Ненад Ерић, а Ђорђе Деспотовић је на терену био до 64. минута. Марко Станојевић је ушао у 57. минуту.

У наставку програма било је занимљивих мечева у којим су се екипе смењивале у вођству. У Дортмунду, повела је Борусија голом Андреа Ширлеа у 30. минуту, али је неизвесност донео Јосип Иличић головима у 51. и 56. минуту, за предност Аталанте од 2:1. Ипак, Милионери се нису дали, а голове за победу дао је Мичу Бачуаи. Један од њих постигао је у првом минуту судијске надокнаде, за коначних 3:2.

Највише голова противнику дао је Атлетико Мадрид. Екипа Дијега Симеонеа је са 4:1, као гост победила Копенхаген. Повео је домаћи голом Виктора Фишера у 15. минуту, али је убрзо уследио преокрет. Саул Нигез и Кевин Гамеиро су до 37. минута успели да преокрену на 2:1. У другом полувремену у стрелце су се уписали Антоан Гризман и Витоло. Урош Матић је све време био на клупи Копенхагена, док је Андрија Павловић ушао у 72. минуту, уместо стрелца Фишера.

Као и Партизан, нерешено је одиграо и Динамо Кијев. Украјинци који су били у групи са Партизаном меч са екипом АЕК су у Грчкој завршили резултатом 1:1.