ЛИГА ЕВРОПЕ: Ајнтрахту не вреди ни ЕВРОГОЛ Костића! Шкоти ШОКИРАЛИ Сергејев Лацио!

07.11.2019. 20:56 20:57
FK Lacio
ФК Лацио / Извор: Реутерс

Преокрети виђени у две утакмице.

Широм Европе одиграни су уводни мечеви четвртог кола Лиге Европе. Најубедљивију победу остварили су фудбалери Севиље на гостовању Дуделанжу (5:1), док су Немања Гудељ и Урош Спајић једини славили од српских представника.

СКАУТИ СУ СВЕ ЗАБЕЛЕЖИЛИ: Ево који су играчи Звезде били на РАДАРУ у дуелу са Мамузама!

ЛИГА ЕВРОПЕ: Партизановци, обратите ПАЖЊУ! Меч Астане и Алкмара одлучен је ГОЛЕАДОМ (ВИДЕО)

ЧЕКАЈУ ПАРТИЗАН: Јунајтед има поруку за црно-беле (ВИДЕО)

Дерби је игран на "Олимпику", где је Лацио предвођен српским репрезентативцем Сергејом Милинковић-Савићем поражен од шкотског Селтика 1:2.

Небеско-плави су повели већ у седмом минуту, када је на центаршут Каиседа, прихватио волеј у шеснаестерцу и прецизним шутем по земљи затресао мрежу.

Шок за домаће ултрасе стигао је у 38. минуту, Форест је искористио неуспелу офсајд замку Лација, и силовитим шутем у шеснаестерцу постигао сјајан гол за 1:1. Потпуни преокрет и победу свом тиму донео је Нчам у петом минуту судијске надокнаде.

Севиља је протутњала кроз Луксембург и већ до полувремена "спаковала" четири лопте у мрежу Дуделанжа. На равне части поделили су их Мунир Ел Хадади и Дабур, да би Шпанац у наставку уписао и трећи гол на личном конту за убедљив тријумф (5:2) петоструког победника Лиге Европе. У победничком саставу цео меч одиграо је потенцијални репрезентативац Србије Немања Гудељ.

Још једа преокрет виђен је у Никозији, где је АПОЕЛ са Вујадином Савићем и Андријом Павловићем у тиму победом над Карабагом (2:1) поново дошао у ситуацију да се бори за пролаз даље.

Предност гостима из Азејрбеџана донео је Медведев у 10. минуту, док је изједначио Лукас у 59. минуту. Велику радост домаћим навијачима обезбедио је Јоану у финишу утакмице.

Базел је против Хетафеа славио 2:1, а Швајцарце је већ у осмом минуту у вођство довео Артур на додавање Фреја. Успели су Шпанци, у чијим редовима је од првог минута играо Немања Максимовић, да изједначе до полувремена преко Хаимеа Мате, који је сигурно реализовао пенал у последњим секундама првог дела. Гол вредан треће победе у четири кола, обезбедио је Фреј у 60. минуту.

Краснодар је већ до паузе решио све дилеме против Трабзона (3:1), када је водио са 2:0, а Урош Спајић је био стартер и зарадио жути картон у 19. минуту. Само неколико тренутака касније, мрежа турског тима се затресла, захваљујући аутоголу који је постигао Асан, после ударца Мануела Фернандеза.

Руси су победом остали у игри за пролазак у наредну фазу, док је Трабзон овим поразом и теоретски изгубио све шансе за наставак такмичења.

Ајнтрахт је поражен је у Лијежу од Стандарда (1:2), а стрелац за прошлогодишњег полуфиналисту Лиге Европе био је Филип Костић. Српски везиста је пре гола имао сјајну шансу у 61. минуту, шутиравши поред стативе, да би неколико тренутака касније мајсторски из "слободњака" по земљи нашао пут до мреже. Још један члан Орлова Мијат Гаћиновић одгледао је меч са клупе.