ЛИГА ЕВРОПЕ: Бајер се провукао против Карабага, убедљиви Рома и Ливерпул

07.03.2024. 21:06
FK Bajer Leverkuzen
ФК Бајер Леверкузен / Извор: Реутерс

Одиграни први мечеви осмине финала.

Од три меча која су вечерас играна у термину од 18.45 у осмини финала Лиге Европе, у два су фаворити оправдали очекивања. Рома и Ливерпул су практично већ једном ногом у четвртфиналу после победа над Брајтоном од 4:0, односно Спартом у Прагу са 5:1. Бајер се прописно намучио и успео да на гостовању против Карабага извуче реми 2:2.

ДОБРЕ ВЕСТИ ИЗ ФИФА: Без случајева допинга у 2023.Fifa

ДОБРЕ ВЕСТИ ИЗ ФИФА: Без случајева допинга у 2023.

ПРОСИНЕЧКИ ПРЕСЕКАО: Иванић ОТПАО са списка репрезентације!Robert Prosinečki

ПРОСИНЕЧКИ ПРЕСЕКАО: Иванић ОТПАО са списка репрезентације!

СРБИЈА УБЕДЉИВА ПРОТИВ ЦРНЕ ГОРЕ: Дебитовали Зечевић-Џон и Ибровић-ФлечерMlađa kadetska reprezentacija Srbije

СРБИЈА УБЕДЉИВА ПРОТИВ ЦРНЕ ГОРЕ: Дебитовали Зечевић-Џон и Ибровић-Флечер

Карабаг је умало серфвирао првокласно изненађење против члидера Бундеслиге Бајера из Леверкузена. Азербејџански клуб имао је против Фармацеута и вођство од 2:0 головима Бензије у 26. и Жуниња у другом минуту судијске надоканде првог полувремена, али немачки представник је успео да се врати у других 45 минута. Бајенрф је кренуо на све или ништа и Флоријан Вирц је смањи на 2:1 у 70. минуту, да би изједначење донео Патрик Шик у другом минуту судијске надоканде.

Рома је са 4:0 савладала у Риму Брајтон, а Вучица је повела већ у 12. минуту пошто је Дибала савладао Стила, да би Лукаку у 43. минуту удвостручио предност домаћина на полувремену. Гости из Енглреске били су у потпуно подређеном положају, а Рома је трећи гол постигла у 64. минуту преко Маћинија, да би коначан резултат поставио Кристанте у 68. минуту.

Ливерпул је на гостовању Спартиз у Прагу био једнако убедљив као Рома, а Редси су повели голом Мекалистера са пенала у 6. минуту. Уселдио је шоу Нуњеза који је прво у 25. минуту повисио на 2:0, а затим постигао и други гол у последњи мтренуцима првог полувремена за предност 3:0. Спарта је успела дса смањи на 3:1 аутоголом Бредлија тек што је кренуло друго полувреме, али је Дијаз поново вратио три гола предности поготком у 53. минуту, да би коначан резултат поставио Собослаи у подследњим тренуцима меча.