ЛИГА ЕВРОПЕ: Барса преживела Истанбул, Монако и Аталанта у четвртфиналу (ВИДЕО)

17.03.2022. 21:32
FK Barselona
ФК Барселона / Извор: Реутерс

Каталонци настављају своје путешествије.

Фудбалери Барселоне славили су на гостовању Галатасарају (2:1) и пласирали се у четвртфинале Лиге Европе после ремија (0:0) у првом мечу у Каталонији.

И ХЕТ-ТРИК МУ НИЈЕ ДОВОЉАН: Анелка оштар - "Каријере Месија и Роналда су готове"

ТЕШКО ЈЕ ПОВЕРОВАТИ, АЛИ ТО ЈЕ УРАЂЕНО: Челси због Абрамовича без публике у Лиги шампиона

ДРАМА ПОЛА ПОГБЕ: Док су бебе спавале, лопови му провалили у кућу (ФОТО)

У феноменалној атмосфери у Турској, изабраници Ћавија Ернандеза успели су да славе после преокрета. Вођство домаћину је донео Маркао после корнера у 28. минуту.

Ипак, предност је потрајала свега девет минута, када је Педри поравнао после сјајне тимске акције Каталонаца.

Обамејанг се у 49. минуту добро снашао после збрке у шеснаестерцу домаћих и одвео Барсу у наредну фазу.

Бивши играч Сасуола и Челсија Џереми Бога био је једини стрелац у победи Аталанте на гостовању Леверкузену. Тим из Бергама је славио укупним резултатом 4:2.

Монако није успео да надокнади заостатак од два гола против Браге и на свом стадиону су одиграли мршавих 1:1 и испали су укупним резултатом 3:1.