ЗВЕЗДА ЋЕ САЊАТИ МЕКГРЕГОРА: Шкоти одолели на Маракани, КРАЈ за црвено-беле

17.03.2022. 17:50 17:13
Mekgregor
Мекгрегор / Извор: МН Press

Штета.

Фудбалери Црвене звезде савладали су Ренџерс 2:1 на свом терену, али су ипак завршили своју авантуру у осмини финала Лиге Европе пошто су поражени укупним резултатом 4:2.

(САСТАВИ) ТЕШКА АРТИЉЕРИЈА НА МАРАКАНИ: Станковић креће на СВЕ ИЛИ НИШТА!

ШКОТИ ПРОВОЦИРАЛИ И ИЗАЗВАЛИ ЗВЕЗДАШЕ: Ево шта је прави УЗРОК туче у центру Београда

ЗВЕЗДАШИ, ПОЖУРИТЕ: Остало је још улазница за спектакл против Ренџерса

Као што се и очекивало Црвена звезда је кренула од самог старта силовито ка голу гостију И награда је стигла већ у 10. минуту. Иванић је одлично одреаговао после уигране акције након корнера И волејом подигао Маракану на ноге.

Ношени сјајном атмосфером домаћи су наставили са атацима. Иванић два минута касније могао да дуплира предност своје екипе, међутим истакао се сјајни Мекгрегор. Прву прилику пред голом Борјана имао је Морелос у 23. минуту, ипак био је за мало непрецизан. У следећем минуту можда и најбоља шанса после гола, Павков је изашао сам испред гола Ренџерса, али је шутирао траљаво поред десне стативе.

До краја првог дела игре гости су успели мало да дођу до даха, а последња шанса је стигла у надокнади првог полувремена, када је Пићини шутирао слабијом левом ногом, но поново је брилијантно интервенисао Мекгрегор.

Лига Европе, 1/8 финала

Црвена звезда – Ренџерс 2:1 (1:0)

Стрелци: Иванић у 10. и Бен у 93. минуту (пенал) за Звезду, Кент у 56. минуту за Ренџерс

Стадион: Рајко Митић

Судије: Ковач, Маринеску, Артен

Црвена звезда: Борјан, Пићини (од 57. Гајић), Ераковић, Драговић, Родић (од 72. Фалко), Саного, Канга, Катаи, Иванић (од 72. Мотика), Павков, Охи (од 63. Бен)

Ренџерс: Мекгрегор, Таверније, Голдсон, Балогун, Баси, Џек, Лундстрам, Арибо, Камара, Кент, Морелос

По узору на почетак меча и у наставак је Звезда кренула веома офанзивно, прва претња је био Кангин корнер, а потом и феноменална прилика за Охија, али се Норвежанин одлучио за асистенцију ка Павкову, који га није разумео и ова шанса је отишла у неповрат. А онда 56. минут и казна за све промашаје. Пукла је контра гостију, Кент се стуштио у шеснаестерац, шутирао, лопта је несрећно закачила Драговића и преварила Борјана.

До краја меча црвено-бели су наставили са нападима, а донекле утеха за одличну партију стигла је тек у самој завршници меча. Бен је био сигуран са пенала и донео победу свом тиму, додуше пирову, али...

Читав ток меча могли сте пратити уживо на сајту СрбијаДанас.

Крај меча, победа Звезде 2:1, али нажалост испадање у осмини финала Лиге Европе.

93. минут
Бен је био прецизан, Звезда води 2:1.

92. минут
Пенал за Звезду.

90. минут
Меч је продужен 6 минута.

83. минут
Кемар Руф је био пред голом домаћих. Прва интервенција Борјана на овом мечу.

80. минут
Чини се да су одустали домаћи и да су се помирли са неминовним. Без узбуђења у последњих 15 минута.

72. минут
Иванић и Родић су завршили меч, на терену су Мотика и Фалко.

67. минут
Нестварни Мекгрегор. Иванић, а потом и Бен су били у невероватним приликама, али поново се испречио сјајни Шкот.

63. минут
Из игре излази Охи, у наставку ће играти Ел Фарду Бен.

57. минут
Прва измена код црвено-белих. Гајић је на терену уместо Пићинија.

56. минут
Кент је поравнао, 1:1 на Маракани. Лопта је несрећно закачила Драговића.

49. минут
Охи је био у великој прилици, био је испред Мекгрегора, али се одлучио да дода до Павкова, који није успео да стигне до лопте.

47. минут
Поново корнер, поново шанса за Звезду, поново феноменални Мекгрегор. Још једном се истакао ветеран.

Почело је друго полувреме.

Завршено је прво полувреме на Маракани, 1:0 за домаћина.

45. минут
Минијатура Пићинија, шут левом ногом, ипак поново се истакао Мекгрегор бравурозном одбраном.

45. минут
Баси је био у врло добром продору, наређао је три противника, али није могао поред Ераковића.

36. минут
Период без неких озбиљнијих прилика на обе стране, нешто што апсолутно одговара шкотској екипи.

29. минут
Успели су гости мало да се ослободе притиска Звезде, мирнији део меча.

24. минут
Павков је изашао испред Мекгрегора, али је траљаво одреаговао и промашио цео гол, одлична прилика.

23. минут
Најбоља ситуација до сада за Ренџерс. Алфредо Морелос је ушао у шеснаестерац, шутирао, али је био за мало непрецизан.

17. минут
Одличан почетак Црвене звезде. Баш оно што је требало изабраницима Дејана Станковића, рани гол и велики притисак на госте.

12. минут
Сјајна прилика за Иванића. Шутирао је искоса, али је одлично интервенисао Мекгрегор.

10. минут
ГООООООЛ! Води Звезда. Мирко Иванић је стрелац после уигране акције након корнера.

6. минут
Први ударац на мечу упутио је Морелос са неких 20 метара, чини се ипак да је имао много бољих решења.

4. минут
Прво узбуђење у четвртом минуту. Пао је Охи на ивици шеснаестерца после дуела са Балогуном, али је судија Ковач није одреаговао.