НАЈВЕЋИ УСПЕХ У ИСТОРИЈИ КЛУБА: Виљареал је освајач Лиге Европе! Шпанци славе Херонима Руљија (ВИДЕО)

26.05.2021. 20:24 00:27
Viljareal
Виљареал / Извор: Профимедиа

Нестварна пенал завршница у Гдањску припала Жутој подморници.

Дилеме више нема, Унаи Емери је мајстор за Лигу Европе! Наиме, његов Виљареал је савладао Манчестер јунајтед у финалу престижног европског такмичења након пенала, али то никако не умањује историјски успех Жуте подморнице и четврти освојени трофеј харизматичног стучњака у поменутом такмичењу.

Борили су се храбро момци из табора шпанског клуба, некако су након изједначења Единсона Каванија и константних напада Црвених ђавола успели да задрже 1:1, а онда је у пенал лутрији у хероја израстао голман Херонимо Руљи.

Аргентински чувар мреже је рутински извео ударац са беле тачке у једанаестој серији и одбранио исти колеги са друге стране, Давиду Де Хеи.

БОРАЦ НИЈЕ "ИСКОПИРАО" ЗВЕЗДУ: Бањалучани на ПЕНАЛЕ остали без дупле круне

СКУДЕТО, ПА ОТКАЗ: Конте на излазним вратима Интера

КАНГА ИЛИ КЈАКУ КЈАКУ? Нема више ДИЛЕМЕ - суд у Африци донео коначну ПРЕСУДУ!

Утакмицу у Гдањску боље је отворио енглески гигант. Црвени ђаволи су имали иницијативу, већи посед, међутим конкретних великих прилика није било. Са друге стране, Виљареал је стрпљиво чекао своју шансу, а њу су дочекали у 29. минуту. Дани Парехо је извео слободан ударац са 40 метара, одличан центаршут креатора игре Жуте подморнице искористио је Ђерард Морено. Фантастични нападач се најбоље снашао у шеснаестерцу и рутински савладао Давида Де Хеу.

Зналачки је клуб са Ел Мадригала чувао предност све до 55. минута. Маркус Рашфорд је шутирао са дистанце, лопта се одбила од неколико фудбалера, све је то зналачки пратио Едисон Кавани који лагано тресе мрежу Џеронима Рулија.

До краја регуларних 90. минута видели смо благу надмоћ Јунајтеда, али чета Унаија Емерија се организовано и вешто бранила.

Уследили су продужеци у којима су обе екипе играле опрезно, чекала се популарна „пенал лутрија“.

Нестварно су ударце са беле тачке изводили фудбалери из обе екипе, погађали су све до 11. серије када су на ред дошли голмани. Херонимо Руљи је рутинске погодио, а онда је сигурно одбранио прилично лош покушај Давида Де Хее.

Виљареал је поред престижног трофеја и звања најбољег у сезони 2020/21, изборио и учешће у Лиги шампиона за наредну такмичарску годину.

Ток меча и све интересантне детаље можете прочитати у наставку.

11:10
Каква драма и каква завршница. Херонимо Руљи је реализовао пенал, а затим исти одбранио Де Хеи. Аргентинац је херој Виљареала.
9:9
Нестварно шутирају сви фудбалери, заиста им се мора одати призање.
7:7
Голмани у овој пенал серији само посматрачи.

5:5
Погодили су Парехо и Кавани.

4:4
Драма се наставља, непогрешиви су фудбалери црвених и жутих.

2:2
Извођачи из обе екипе рутински тресу мреже.

ПЕНАЛИ!

КРАЈ УТАКМИЦЕ!
Гледаћемо пенале у Гдњаску, драма је достигла свој врхунац.

123. минут
Мата и Тељес мењају Мектоминија и Ван Бисаку. Искусни Шпанац и Бразилац су готово сигурно у игри због извођења пенала.

120. минут
Играће се још три минута.

115. минут
Таунзебе и Џејмс мењају Бејлија и Погбу.

113. минут
Единсон Кавани је због приговора добио жути картон. Вреле уругвајска крв је прорадила у Ел Матадору.

ПОЧЕО ЈЕ ДРУГИ ПРОДУЖЕТАК!
105. минут
Крај првог продужетка! Виљареал - Манчестер јунајтед 1:1.

100. минут
Прва промена у Манчестеру. Фред мења Гринвуда.

100. минут
На изненађење многих, Жута подморница доминира у првом продужетку.

95. минут
Алкасер је лукаво покушао да надмудри одбрану Енглезе. Није се дао преварити Линделоф.
ПОЧЕО ЈЕ ПРВИ ПРОДУЖЕТАК!

Гледаћемо продужетке у Гдањску!
Виљареал - Манчестер јунајтеда 0:0.

90. минут

88. минут
Двострука измена код формалних домаћина. Гаспар и Морено мењају Фојта и Педразу.

85. минут
Неопрезан старт Хуана Фојта над Шоом. Аргентинац је прошао само за жутим картоном.

82. минут
Бејли је зарадио јавну опомену након фаула над Алкасером.

79. минут
Нову прилику је имао Кавани. Ел Матадор је из тешке ситуације успео да избори корнер за своју екипу.

76. минут
Алкасер и Мои Гомез мењају Пина и Тригероса.
68. минут
Као да су се уплашили фудбалери Виљареала, делују јако погубљено и без плана. Да ли ће Јунајтед то успети да искористи остаје да видимо.

60. минут
Карлос Бака је напустио терен. Њега је заменио Кокелан.
55. минут
ГООООЛ! Едисон Кавани! Уругвајац се најбоље снашао након једног одбитка. Имамо егал утакмицу.

54. минут
Први жути картон на мечу зарадио је Капу.

50. минут
Кренуо је агресивно енглески представник, међутим, Виљареал се зналачки брани.
ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ!
КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА!
Виљареал - Манчестер јунајтед 1:0.
45. минут
Умало аутогол Албиола након убацивања Гринвуда, на срећу искусног штопера, Руљи је био на висини задатка.
40. минут
Виљареалу се апсолутно не жури, шпански тим игра мирно и сталожено. Посед лопте је на страни Манчестер јунајтеда.

29. минут
ГООООЛ! Жута подморница стиже до вођства! Парехо је одлично упутио лопту у шеснаестерац, а Ђерард Морено између два фудбалера Црвених ђавола тресе мрежу Де Хее. Сјајном нападачу је ово 30. гол у сезони.
23. минут
Какав центатршут Карлоса Баке популарном рабоном. Остаје жал што је ударац Пау Тореса одлетео преко пречке.

20. минут
Још једна претња Јунајтеда! Шо је оштро шутирао искоса са леве стране, лопта одлази далеко од гола.

16. минут
Тригерос се након корнера убацио из другог плана. Везиста се одлично убацио из другог плана, али није био прецизан.