ЛИГА ЕВРОПЕ: Победа на "Театру снова" остала само сан, Партизан МОРА да победи у Холандији (ВИДЕО)

07.11.2019. 21:01 21:21
FK Mančester junajted
ФК Манчестер јунајтед / Извор: Реутерс

Главни судија био је из Финске, Гестраниус.

Фудбалери Партизана поражени су у утакмици 4. кола Лиге Европе од Манчестер јунајтеда, резултатом 3:0 (2:0). Голове за домаћина, на "Олд Трафорду" дали су Мејсон Гринвуд, Антони Марсијал и Маркус Рашфорд. На овај начин Црвени ђаволи су на свом "Театру снова" дошли до десет бодова, док су црно-бели трећи са четири. Тако да ће екипи Сава Милошевића победа у следећем мечу, на гостовању АЗ Алкмару бити неопходна победа ако желе да презиме у Европи. После данашње победе над Астаном, Холанђани имају осам бодова, док је Јунајтед обезбедио пласман даље.

Победа домаћина била је потпуно заслужена, а како је било из минута у минут, прочитајте у наставку текста.

Екипе Манчестер јунајтеда и Партизана састају се на Олд Трафорду у утакмици четвртог кола групне фазе Лиге Европе. Црно-бели су од Црвених ђавола пре две недеље у Хумској поражени минималним резултатом, а тријумфу Енглеза је кумовао и шпански судија Хавијер Естрада Фернандез који је у другом полувремену пропустио прилику да досуди пенал за Парни ваљак. Према томе, пуленима Сава Милошевића би веома значио добар резултат на Театру снова, јер после три кола заузимају трећу позицију на табели.

Главни арбитар меча је Матијас Гестраниус из Финске, а помоћници су му његови сународници Јан Петер Аравирта и Мико Алакаре.

ЛИГА ЕВРОПЕ: Партизановци, обратите ПАЖЊУ! Меч Астане и Алкмара одлучен је ГОЛЕАДОМ (ВИДЕО)

ЧЕКАЈУ ПАРТИЗАН: Јунајтед има поруку за црно-беле (ВИДЕО)

ПОТВРЂЕНО: Наставља се Суперлига, одређене судије (ФОТО)

Дешавања са Олд Трафорда можете пратити уживо из минута у минут на порталу Србија Данас.

КРАЈ УТАКМИЦЕ

85. минут
Ивановић уместо Садика.
75. минут
Линдгард уместо Мектоминеја.
70. минут
Уместо Асана Стевановић.
69. минут
Переира уместо Рашфорда.
63. минут
Гарнер уместо Фреда.
59. минут
Тошић уместо Natha.
58. минут
Павловић прави прекршај, добија жути картон. Стојковић ипак брани, лопта је ипла под пречку,
56. минут
Марсијал трчи ка голу Партизана. Стојковић на време истрчава, отклања опасност.
49. минут:
Гол 3:0! Рашфорд је успео да затресе мрежу Стојковића. Нападач Манчестера је прецизним ударцем завршио лепу акцију Црвених ђавола.
46. минут:
Почело је друго полувреме, а Милошевић и Солскјер нису направили ниједну измену.
ПОЛУВРЕМЕ:
Манчестер води резултатом 2:0.
44. минут:
Шутирао је Ешли Јанг, али ван оквира гола.
42. минут:
Рашфорд је поново био у прилици, али се још једном истакао Стојковић који је зауставио његов ударац.
34. минут:
Мало је фалило да Марсијал поново затресе мрежу. Изашао је сам испред Стојковића, али је шутирао преко гола.
33. минут:
Гол 2:0! Марсијал дуплирао предност Јунајтеда. Француз је примио лопту, затим дриблинзима преварио Остојића и Павловића, а потом је протурио лопту поред Стојковића.
32. минут:
Жути картон је добио Natho због фаула над Мектоминејом.
27. минут:
Покушао је Марсијал са ивице шеснаестерца, али непрецизно.
26. минут:
Добар контранапад Партизана после ког је лукаво шутирао Сума, али је лопта прошла преко гола.
22. минут:
Гол 1:0! Манчестер води голом Мејсона Гринвуда. Енглез је примио лопту у казненом простору са десне стране, шутирао поред Урошевића и погодио је мету.
20. минут:
Остао је Садик на земљи после једног дуела, па му се указује помоћ.
15. минут:
Поново је шутирао Рашфорд. Ухватио је волеј после центаршута Ван Бисаке, али преко гола.
9. минут:
Нова огромна прилика за Рашфорда, али је Стојковић одлично реаговао у ситуацији један на један.
7. минут:
Велика шанса за Рашфорда, али је ипак шутирао поред гола.
5. минут:
Садик је затресао мрежу Јунајтеда, али ипак из офсајда.
3. минут:
Пуно среће за Партизан. Марсијал је био у офсајду, а после судијског звиждука је затресао мрежу.