ЛИГА ЕВРОПЕ: Партизан савладао Јанг Бојс за европско пролеће после 13 година (ФОТО)

23.11.2017. 20:30
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Црно-бели се пласирали у нокаут фазу.

Дошао је и тај дан! Фудбалери Партизана победом над Јанг Бојсом (2:1)  после 13 година пласирали су се у нокаут фазу Лиге Европе. Црно-беле су до важног тријумфа дошли головима Тавамбе и Ожеговића.

Клуб из Хумске тако је успео после дуго година дочека европско пролеће. То ће обрадовати све у црно-белом табору јер их очекује у наставку такмичења још две утакмице у Европи.

Што самог меча тиче, Партизан је сјајно почео и у 12. минут повео преко Тавамбе. Гости су изједначили у 25. минуту преко Нгамалеу. У другом полувмену, у 53. минуту Ожеговић је голом, показаће се касније одлучујућем, донео Партизану важну победу.

Црно-бели у шестом колу Лиге Европе састаће се са Динамом из Кијева (7. децмабра). Тај меч за обе екипе небитан јер су прошли у наредну фазу такмичења.

Меч из минута у минут можете пратити на порталу Србија Данас.

95. минут - Крај! Партизан се пласирао у нокаут фазу!

93. минут: Сулејмани се нашао у шанси! Бивши играч Партизана добро је шутирао је лопт отишла тик поред десне стативе.

90. минут - Судија Богнар је меч продужио за пет минута.

89. минут - Стојковић одлично интервенисао и тако спречио изједначење.

78.минут - Каква шанса за Тавамбу! Робусни шпиц је сам промешао одбрану гостију и нашао се очи у очи са голманом Фон Балмосом, али је послао лопту право у њега.

73.минут - Јанг Бојс стаховито напада, гол Партизана је у ваздуху.

67. минут. - Гости опасно прете, одбрана Партизана је на мукама.

62. минут - Јанковић је сјајно проиграо Тавамбу, али је корпулентни шпиц био у офсајду.

53. минут - GOOOLLLLL! Партизан поново води! После сјајне акције Тавамбе и Пантића, Ожеговић је постигао гол главом! Због прославе поготка нападач Партизана добио је жути картон, па неће играти на следећем мечу против Динама.

50.минут - На Јанковићев центаршут из корнера, Немања. Р. Милетић је ударио лопту главом, али је она отишла далеко поред гола.

47.минут - Јанг Бојс је од старта другог дела кренуо са нападима на гол Партизана.

Почело друго полувреме.

45. минут - Крај првог полувремена.

42. минут - Дуга лопта Јевтовића за Тавамбу, али бржи су били чувари нападача српског шампиона.

32.минут - Ебишер се стуштио ка голу Партизана, али се у завршници спетљао и лопта је без проблема стигла до Стојковића.

25. минут - GOOOOLLLLL! Јанг Бојс је изједначио резултат! После корнера, догодила се конфузија у одбрани Партизана, а Нгамалеу је савладао Стојковића.

12. минут - GOOOOLLLLL! Партизан води! Маестрално је центрирао Јанковић, а Тавамба је надвисио све ривале и главом је послао лопту у мрежу.

10. минут - Сјајно је по десној страни прошао Вулићевић и центирао ка шеснаестерцу, али је голман гостију лако укротио лопту.

6. минут - Тренутно се игра између два шеснаестерца.

Меч је почео.

ПАРТИЗАН - ЈАНГ БОЈС: 2:1

СТРЕЛЦИ: Тавамба (12), Ожеговић (53) - Нгамалеу (25)

СУДИЈА: Тамаш Богнар (Мађарска).

ГЛЕДАЛАЦА: 20.568

СТАДИОН: Партизана

ПАРТИЗАН: Стојковић, Вулићевић, Р. Милетић, Митровић, Г. Милетић, Евертон, Јевтовић, Пантић (од 81. минута Илић), Тавамба, Јанковић, Ожеговић (од 78. минута Радин).

ЈАНГ БОЈС:  Фон Балмос - Мбабу, Нуху, Вутрих, Бенито - Нгамалеу, Со, Ебишер, Сулејмани - Асале, Нсаме (од 66. минут Гиљеме Оро).

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.