ЛИГА ЕВРОПЕ: Партизан нападао, судија грешио, Јунајтед победио (ВИДЕО+ФОТО)

24.10.2019. 18:29 17:13
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Арбитар је био Хавијер Естрада Фернандез.

Фудбалери Партизана су поражени у утакмици 3. кола Лиге Европе од Манчестер јунајтеда, а једини гол дао је Антони Марсијал у 44. минуту са беле тачке. У истој групи, АЗ Алкмар је савладао Астану са 6:0, тако да је екипа Сава Милошевића са првог пала на треће место. Сада је Јунајтед први са седам бодова, а следе АЗ (пет), Партизан (четири) и Астана без бодова. Црно-бели ће у следећем колу гостовати на "Олд Трафорду" 7. новембра.

Меч је решен у завршници првог полувремена, када је Немања Милетић оборио Брендона Вилијамса, а Марсијал био сигуран егзекутор. Судија из Шпаније Хавијер Естрада Фернандез је тада без много размишљања показао на белу тачку, али тако није било у наставку меча. У размаку од само минут, лопте које су слали Бибрас Natho и Милетић покушали да проследе лопту, али је она погађала у руку противнике. Бунили су се играчи српског тима, али је Шпанац само делио жуте картоне због протеста. У наставку меча, Партизан је "додао гас", али лопта није улазила у гол Ромера који је неколико пута интервенисао одлично. Треба споменути и да је Умар Садик погодио стативу (у првом полувремену), тако да домаћин има за чиме да жали. Остао је без бодова, а реално је заслужио гол.

Како је било из минута у минут, прочитајте у наставку текста.

Фудбалери Партизана играју нову утакмицу Лиге Европе. У гостима српског представника у УЕФА такмичењу је Манчестер јунајтед који се налази на другом месту групе, иза екипе Сава Милошевића. На сајту Србија Данас можете да пратите УЖИВО дешавања из Хумске, из минута у минут.

Soccer портал – нова спортска платформа за искусне играче

ОФАНЗИВНИЈЕ НЕГО ИКАД: Милошевић спремио замку за Солскјера (САСТАВИ)

ТО СЕ НЕ ЗАБОРАВЉА: У Хумској ОДАТА почаст легендама Манчестер јунајтеда (ВИДЕО)

Пре неколико дана оба тима одиграли су првенствене утакмице. Партизан је изгубио од Младости, док је Јунајтед одиграо нерешено са Ливерпулом - 1:1.

У исто време почиње и други дуел 3. кола у овој групи, АЗ Алкмар - Астана.

КРАЈ УТАКМИЦЕ

90 2. минут
Уместо Асана Ивановић
90. минут
Лазар Павловић искоса, али Ромеро брани.
86. минут
Natho преко гола.
83. минут
После корнера Асано главом, али Ромеро брани. Излази Сума, улази Лазар Павловић.
80. минут
У Јунајтеду измена, Гарнер излази, улази Переира.
77. минут
Корнер за Партизан. Јунајтед се брани.
74. минут
Садик шутира, али поред гола. Уместо Тошића Стевановић.
66. минут
Natho покушава да центрира. Лопта погађа у руку играча Јунајтеда. Публика звижди, домаћин рекламира играње руком. Судија из Шпаније Естрада Фернандез не сматра тако. И у следећем нападу играње руком после скока Милетића. Опет протести. Партизан је оштећен. Због протеста, Natho и Милетић добијају жуте картоне.
60. минут
Измене у Јунајтеду. Ван Бисака и Марсијал излазе. Улазе Џејмс и Рашфорд.
53. минут
Сума залама противника, шутира са 15-ак метара, али Ромеро брани.
49. минут
Сада Сума пада у казненом. Гледа ка судији, али Шпанац не реагује.
47. минут
Слободњак за Партизан. Пре тога фаул над Садиком. Natho покушава ниском лоптом. Поред гола.

Почиње друго полувреме, измена нема.

КРАЈ ПОЛУВРЕМЕНА

44. минут
Марсијал. Лопта у једну, Стојковић у другу страну. Воде гости са 1:0.

43. минут
Пенал за Јунајтед. Старт Милетића над Вилијамсом.
42. минут
Асано у паду, али поред гола Ромера.
38. минут
Садик погађа стативу. Сада срећа за Јунајтед.
37. минут
Срећа за Партизан. Статива после шута. Убрзо и слободан ударац. Мата центрира на другу стативу, али лош пас.
34. минут
Корнер за Партизан. И још један. Лопта прелази Здјелару преко ноге.
31. минут
30. минут
Оборен Садик на 30-ак метара. Слободан ударац изводи Natho. Центаршут, али се Јунајтед брани.
22. минут
Пресечена лопта на средини терена. Лопта долази до Мектоминеја, који шутира. Лопта поред гола.
14. минут
Слободан ударац за Јунајтед. Мата центрира. Мектоминеј на другој стативи, али главом у спољни део мреже.
12. минут
Корнер за госте са леве стране. Фаул над Милетићем, лопта за Партизан.
10. минут
Асано трчи ка голу. Смета му противнички играч, лопту шаље преко гола.
8. минут
Слободан ударац за Партизан са десне стране. Изводи га Тошић. На другу стативу, али Садик лоше реагује. Главом у гол аут.
4. минут
Садик трчи ка голу Јунајтеда, али Ромеро интервенише испред.

Утакмица почиње

ГРОБАРИ УПЛАШИЛИ ЂАВОЛЕ! Играчи Манчестера истрчали на терен, УСЛЕДИО је паклени дочек! (ВИДЕО)

У Београд је допутовало око 1.500 навијача Ђавола.

ПАРТИЗАН - МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД 0:1

СТРЕЛЦИ: Марсијал 44. п

СТАДИОН: Партизана (Београд)

СУДИЈА: Хавијер Естрада Фернандез (Шпанија)

ЖУТИ КАРТОНИ: Natho, Милетић - Џонс

ЦРВЕНИ КАРТОНИ:

ПАРТИЗАН: Стојковић, Милетић, Остојић, С. Павловић, Урошевић, Здјелар, Natho, Tošić (од 74. Стевановић), Сума (од 83. Л. Павловић), Асано (90 2. Ивановић), Садик. Тренер: Саво Милошевић.

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД: Ромеро, Мегвајер, Џоунс, Рохо, Ван Бисака (од 60. Џејмс), Гарнер (од 80. Переира), Мектоминеј, Мата, Вилијамс, Лингард, Марсијал (од 60. Рашфорд). Тренер: Оле Гунар Солскјер.

ЊЕГОВО ВРЕМЕ ТЕК ДОЛАЗИ: Шампион Београда о ИДОЛУ, пласману на ОИ и најзаслужнијем за метеорски УСПЕХ!

ТРЕСЕ СЕ ОКТАГОН: Конор Мекгрегор ГРОМОГЛАСНО најавио повратак

ОРЛОВИ У СЛОВЕНИЈИ: Велика шанса да видимо где смо

ЗАГРИЗЛИ: Српски репрезентативац на прагу Интера! (ФОТО)

ДОМИНАЦИЈА: Партизан је једини НЕПОРАЖЕН у Еврокупу, а потези Томаса и Мозлија одузимају дах (ВИДЕО)