НЕСРЕЋНА ЗВЕЗДА ПАЛА У ГЛАЗГОВУ: Катаи трагичар црвено-белих

10.03.2022. 19:58 17:13
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Штета.

Фудбалере Црвене звезде поражени су од Ренџерса (3:0) у Глазгову у првом мечу осмине финала Лиге Европе

САВИЋ ПРИЧАО О ГЛАЗГОВУ, ПА ИЗНЕНАДА - ПОТКАЧИО ПАРТИЗАН! "Смешан пенал!" Има жељу за Охија

ЗАКУВАВА СЕ У ШКОТСКОЈ: Делије спремне за СПЕКТАКЛ, погледајте атмосферу на улицама Глазгова (ФОТО)

ГРМИ У ГЛАЗГОВУ: Бели орлови из Њу Џерсија запевали велики НАВИЈАЧКИ ХИТ ДЕЛИЈА (ВИДЕО)

Невероватно прво полувреме на Ајброксу. Узбуђења су почела већ у трећем минуту, Звезда стиже до предности међутим помоћни судија је сигнализирао офсајд, недуго затим одговор домаћих. Срнић је неспретно стартовао у свом шеснаестерцу, главни арбитар није одреаговао, ипак јесте ВАР технологија И досуђен је пенал за домаће, Таверније је био неумољив у 11. минуту.

Црвено-бели нису клонули духом, па се мрежа домаћих поново затресла после два минута, ипак Катаи је као И на старту меча био у недозвољеној позицији. Изврсних првих 15 минута је крунисао Морелос, лоше је интервенисао Ераковић, а Колумбијац је волејом преварио Борјана за 2:0.

Катаи је своје кошмарно прво полувреме запечатио И промашеним пеналом у 24. минуту, Мекгрегор је одлично интервенисао. До краја првог дела игре доминирала је Црвена звезда, док су се гости определили на нешто дефанзивнију тактику до краја првог дела игре.

Лига Европе, осмина финала

Ренџерс – Црвена звезда 3:0 (2:0)

Стрелци: Таверније у 11. Морелос у 15. и Балогун у 51 за Ренџерс

Судије: Сердар Гозубујук, Јуст ван Зујлен, Јохан Балдер

Гледалаца: 48.859

Стадион: Ајброкс

Ренџерс: Мекгрегор, Таверније, Балогун, Голдсон, Баси, Лундстрам, Џек, Арибо, Камара, Кент

Црвена звезда: Борјан, Пићини (од 72. Гајић), Ераковић, Драговић, Родић, Саного, Срнић (од 61. Бен), Канга, Катаи (од 84. Мотика), Иванић, Охи (од 61. Павков)

Наставак утакмице није могао горе да почне по екипу Дејана Станковића. Нови гол за домаће у 51. минуту. Лоша реакција после корнера гостију, Балогун је био највиши у скоку И повећао предност своје екипе.

Црвено-белима је требало дуго да се опораве од новог шока, па су до прве прилике стигли у 63. минуту када је Бен био изблокиран на неких седам метара од гола.

После ове шансе Африканца, на следећу шансу су чекало до 81. минута када је резервиста Гајић изашао сам испред Мекгрегора, али се спетљао. Звезди је поништен још један погодак у 85. минуту, овога пута у офсајду је био Бен, до краја утакмице гости нису успели да смање резултат и на реванш у Београд одлазе са заостатком од три гола.

Читав ток меча могли сте пратити на сајту СрбијаДанас.

Крај меча. 3:0 за Ренџерс.

90. минут
Меч је продужен за три минута.

85. минут
Нови поништен гол Звезде. Бен је био у офсајду.

84. минут
Нова измена гостију, Немања Мотика је на терену уместо Катаија.

81. минут
Колосална шанса за Звезду. Милан Гајић је био у прилици, али се испетљао испред гола Мекгрегора.

78. минут
Нови проблеми за фудбалере Црвене звезде, Голдсон је био у новој прилици након прекида, сада се испречио Милан Борјан.

72.минут
Пићини излази из игре, на терену је Милан Гајић.

70. минут
Годсон је надвисио одбрану Звезде, преварио Борјана, али је са гол линије лопту скинуо Драговић.

68. минут
Мало мирнији део меча. Црвена звезда покушава убацивањима са бока, али безуспешно.

63. минут
Одмах је Бен био у прилици, имао је прилику искоса са десне стране, али су дефанзивци Ренџерса и Мекгрегор заједничким снагама зауставили његов шут.

61. минут
Двострука измена у Црвеној звезди, Бен и Павков су на терену, из игре су изашли Срнић и Охи.

57. минут
Много проблема ствара Таверније. Извео је слободан ударац сјајни бек, ипак Борјан је имао среће, лопта је погодила само спољни део мреже.

51. минут
3:0 за Ренџерс, Балогун је сјајно скочио после корнера Тавернијеа.

49. минут
Наставља се паклен ритам и у наставку. Сјајна утакмица на Ајброксу.

Почело је друго полувреме.

Завршено је прво полувреме у Глазгову, 2:0 за домаће.

45. минут
Прво полувреме је продужено пет минута.

43. минут
Морелос је опробао ударац са 20 метара, Борјан није имао тежак задатак да му заустави ударац.

36. минут
Црвена звезда има иницијативу од другог постигнутог гола домаћих, Ренџерс се одлучио на мало дефанзивнију тактику.

30. минут
Још један у низу лоше изведених слободних удараца Гелора Канге. Поново је прејако центрирао искоса.

24. минут
Катаи је промашио пенал. Остаје 2:0. Сјајна интервенција Мекгрегора.

23.минут
Пенал за Звезду!

22. минут
Изузетно узбудљиво прво полувреме на Ајброксу. Чини се да је резултат крајње нереалан, пошто је Звезда била у најмању руку равноправан противник.

15. минут
2:0 за Ренџерс. Стрелац је Морелос после грешке Ераковића, одлично је волејом одреаговао Колумбијац.

13. минут
Још један поништен гол гостију. Поново је Катаи био у офсајду.

11. минут
Води Ренџерс. Стрелац је Таверније са пенала. 1:0 за домаћина.

10. минут
Досуђен је једанаестерац.

8. минут
Поново је ВАР у употреби, гледа се да ли је постојао пенал за Ренџерс после старта Срнића.