ЛИГА ЕВРОПЕ: "Рудари" ПРЕГАЗИЛИ Базел! Окампос СПРЕЧИО продужетке у Дуизбургу

11.08.2020. 23:07
FK Šahtjor
ФК Шахтјор / Извор: Реутерс

Украјинци иду на мегдан Миланезима.

Фудбалери Шахтјора савладали су Базел са 4:1 (2:0) у четвртфиналу Лиге Европе. Меч је одигран у Гелзенкирхену без присуства публике, а "Рудари" из Украјине ће у полуфиналу играти против екипе Интера у Дизелдорфу 17. августа.

Далеко узбудљивије је било у мечу Вулверхемптон - Севиља. Андалужани су славили у Дуисбургу са 1:0 и то голом Окампоса у 88. минуту, када су сви већ били спремни да ће се играти продужеци. Севиља ће у полуфиналу играти против Манчестер јунајтеда  у Келну 16. августа.

ЛАЦИО АКТИВИРАО ТРАНСФЕР БОМБУ: Сергеју стигла највећа ЗВЕЗДА прелазног рока!

ПИРЛО ОДМАХ ДЕЛИ ОТКАЗЕ: Нови тренер Јувентуса тражи да се ОТЕРА ових СЕДАМ играча!

САГА ЈЕ ЗАВРШЕНА: Џејдон Санчо ће играти у ОВОМ клубу!

Украјинци су меч решели већ у првом делу. Жуниор Мораеш је успео главом добро да захвати лопту после корнера Марлоса и Шахтјор је већ у 2. минуту стигла до вођства.

Предност је дуплирана у 22. минуту. Поново је асистент био Марлос, али је стрелац један други Бразилац Тајсон.

Добар ударац са ивице казненог простора, лопта је закачила једног дефанзивца Базела и завршила иза леђа Ђорђа Николића.

У наставку још два гола Украјинаца. Прво је у 75. минуту из пенала погодио Алан патрик, а тачку на и ставио је минут пре краја Додо сјајним ударцем. Судија је проварао ту акцију, али на крају је потрвђено да није било офсајда Ипак, то није био крај головима, јер је Базел дубоко у надокнади смањио преко ван Фонсвинкела за коначних 4:1.

На мечу Вулверхмтон - Севиља највећу прилику Енглези су промашили пенал у 15. минуту (Хименез) и то им се на крају обило о главу и нису успели да макар издрже до продужетака.