ЛИГА ЕВРОПЕ: Севиљу изненадио клонули Јувентус у надокнади, а Мурињо иде тамо где треба да заврши (ВИДЕО)

11.05.2023. 23:01
Žoze Murinjo
Жозе Мурињо / Извор: Реутерс

Португалац не губи финала, сада је на корак од још једног.

У првим полуфиналним мечевима Лиге Европе видели смо доста узбуђења. Севиља и Јувентус су одиграли 1:1 у Торину, а Рома под вођством Жозеа Муриња је успела да се приближи циљу слављем над Бајер Леверкузеном у Риму (1:0).

ОВО НИСУ ДОБРЕ ВЕСТИ: Српски репрезентативац све ДАЉИ И ДАЉИ од Црвене звезде

СТИГЛА МИЛИОНСКА ПОНУДА НА МАРАКАНУ: Звезда остаје без важног играча (ФОТО)

ТИТУЛА ЈЕ СВЕ ДАЉЕ: Арсеналов двојац завршио сезону (ФОТО)

Први гол на мечу у Торину постигао је Јусеф Ен Несири у 26. минуту и донео је потпуно заслужену победу гостима из Севиље у мечу који је поново протекао у импотентној игри Јувентуса.

Ипак, Јувентус је спасен поготком Гатија у седмом минуту надокнаде времена и тако је торински гигант у егалу пред реванш.

Српски нападач Душан Влаховић одиграо је 62 минута и заменио га је Аркадијуш Милик, док је Филип Костић био само у првом полувремену у игри. Њега је заменио Илинг Џуниор.

На Олимпику је Рома стигла до капиталне предности у 63. минуту поготком Бовеа и без већих проблема успела да сачува предност. Ништа теже није за противнички тим него када Мурињова екипа има минималну предност и то се још једном показало истинитим.

Немања Матић је одиграо свих 90 минута за Вучицу.

Реванш мечеви се играју за седам дана, дакле 18. маја 2023. године.

БОНУС ГАЛЕРИЈА: Погледајте како изгледа америчка гимнастичарка Симон Бајлс.